Baziniai kariniai mokymai

Mes - jėga! Prisijunk!

 

Baziniai kariniai mokymai (toliau - BKM) - tai galimybė įgyti karinį pasirengimą, siekti karjeros Lietuvos kariuomenėje, atlikti pareigą tėvynei.

 

 

Kas dalyvauja BKM?

Į BKM savanoriškumo pagrindu yra 18-35 metų amžiaus vaikinai ir merginos, neatlikę pradinės privalomosios karo tarnybos.

 

Kur vyksta ir kiek laiko trunka BKM?

BKM organizuojami Rukloje (Jonavos raj.) dislokuotame Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke ir trunka 12 savaičių.

 

Po dvylikos savaičių mokymų kariams užskaitomas privalomosios pradinės karo tarnyos atlikimas, jie įgyja teisę kandidatuotiį profesinę karo tarnybą.

 

Ko mokosi BKM kariai?

BMK - tai tarsi kariuomenės pradžiamokslis, kuriame kariai mokosi karinės taktikos, inžinerijos, topografijos, rikiuotės, ryšių ir medicinos, susipažins  su ginklais ir  ryšio priemonėmis.

Praėję bazinį kario kursą kariai bus skirstomi į pareigas, įgys karines specialybes. Likusį BKM laiką kariai mokysis veikti savo dalinio sudėtyje, atlikti jiems

 

 

Svarbu!

Atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Seimo 2015 m. kovo 19 d. sprendimą atnaujinti 19 - 26 metų amžiaus vyrų šaukimą į Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, šaukimai į BKM nuo 2015 m. kovo 31 d. į šaukimai į BKM bus nebevykdomi.

Grįžti atgal