Pradžia ŠAUKTINIAMS

Pabradės miesto bendruomenės „Domus“ Vaikų užimtumo dienos stovykla

25 birž, 2019
Jaunimo renginiai
00:00
Pabradė

Pabradės bendruomenė „Domus“ 2016 metais pradėjo visuomeninį projektą „Pabradės sakalai“, kurio tikslas – skatinti miesto ir jo apylinkių gyventojus, ypač jaunimą, domėtis ir gilinti istorines žinias apie savo miesto, apylinkių bei esančio šalia miestelio karinio poligono istoriją.

Šiemet, tęsiant pradėtą projektą, nuspręsta ir vėl suburti paauglius ir jaunimą į stovyklą. Nuo birželio 25 d. iki 29 d. „Domus“ kartu su Lietuvos kariuomene, Pabradės „Ryto“ ir Pabradės „Žeimenos“ gimnazijų mokiniais organizavo nemokamą sukarintą vaikų dieninę stovyklą „Pabradės sakalai“, skirtą 12-17 metų amžiaus vaikams. Stovyklos pavadinimas įgauna ir papildomą prasmę, nes sakalas simbolizuoja aštrų regėjimą, greitį, atsparumą, laisvės ir aukštų užmojų siekimą. Vadovaudamasi savo įstatais, bendruomenė skatina jaunimą siekti šių „sakalų principų“, taip pat ugdo pilietiškumo ir patriotiškumo jausmą.

Lietuvos kariuomenės kariai ten pasakos apie tarnybą, pristatys ginklus, taip pat organizuos estafetes. Planuojama dalyviams suteikti kuo daugiau naudingos informacijos apie kario kelią ir suteikti kitų naudingų žinių.