Pradžia ŠAUKTINIAMS

Atnaujinta Bazinių karinių mokymų programa

Atnaujinta Bazinių karinių mokymų programa

 Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke – pradinėje karių rengimo mokykloje – įsibėgėjo Baziniai kariniai mokymai (BKM). Siekiant juos padaryti labiau patrauklius jaunuoliams, šiemet atnaujinta mokymų programa.

BKM karių šaudymo įgūdžiams treniruoti numatyta organizuoti daugiau šaudymo pratybų lauko ir lazerinėje šaudyklose. Maždaug 40 valandų sumažinta užsiėmimų trukmė, daugiau laisvo nuo treniruočių laiko skiriant karių pilietiniam ugdymui, supažindinimui su kariuomene, valstybės ir karybos istorija. BKM kariai ne tik mokysis Mokomajame pulke, bet ir lankysis Karinėse oro, jūrų ir sausumos pajėgose.

Pagrindiniai Jonušo Radvilos mokomajam pulkui keliami reikalavimai – tinkamai paruošti karius profesinei karo tarnybai ir kariuomenės rezervui.

Baziniai kariniai mokymai trunka dvylika savaičių, jų pabaigoje mokymuose karių įgyti individualūs karybos įgūdžiai tikrinami baigiamosiose laiko pratybose.

Šiemet į Bazinius karinius mokymus planuojama pakviesti daugiau nei 1000 karių. Priimant į Bazinius karinius mokymus pirmenybė teikiama asmenims, pareiškusiems norą tapti profesinės karo tarnybos kariais ir pasirašiusiems profesinės karo tarnybos sutartį.

Daugiauakimirkų iš Bazinių karinių mokymų: