Pradžia ŠAUKTINIAMS

Ir vėl ims ginklą į rankas...

 Rugpjūčio 11 d. Lietuvos kariuomenės Karaliaus Mindaugo husarų batalione (Panevėžyje) prasideda tris savaites truksiantys rezervo karių mokymai. Į mokymus pašaukti 96 rezervo kariai iš Vilniaus ir Panevėžio regionų. Mokymuose dalyvauja kariai nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atlikę iki 2013 m. ir paskutinius 5 metus nedalyvavę rezervo mokymuose.

Mokymai pasižymės dideliu intensyvumu, taktikos ir kovinių veiksmų gausa. Jų metu kariai susipažins su naujausia Lietuvos kariuomenės turima ginkluote, technika, prisimins taktikos įgūdžius veikdami tiek individualiai tiek padalinio sudėtyje. Kartotinės rezervo karių pratybos Lietuvoje atnaujintos prieš keletą metų. Į jas privalomąja tvarka arba pareiškus norą, kviečiami asmenys, atlikę privalomąją pradinę karo tarnybą.

Parengtojo rezervo karių rengimo tikslas –atnaujinti į mokymus pašauktų rezervo karių karines teorines žinias ir praktinius įgūdžius, supažindinti su Lietuvos kariuomenės naujovėmis, suteikti naujų žinių ir įgūdžių, kad prireikus parengtojo rezervo kariai galėtų efektyviai dalyvauti šalies gynyboje. Sekantys rezervo mokymai planuojami rugsėjo 8 d., kuriuos organizuos Lietuvos kariuomenės Karo policija ir juose dalyvaus 30 rezervo karių.

Karo prievolininkų patogumui, regioniniai karo prievolės ir komplektavimo skyriai ir poskyriai dirba pirmadieniais – ketvirtadieniais nuo 08.00 iki 19.00 val., o penktadieniais – nuo 08.00 iki 17.45 valandos. Visų regioninių karo prievolės ir komplektavimo skyrių ir poskyrių kontaktus galima rasti interneto svetainėje: http://www.karys.lt/kontaktai.html. Taip pat visą informaciją apie karinę tarnybą Lietuvos kariuomenėje galite gauti paskambinę nemokama konsultavimo linija 8 800 12340.