Pradžia ŠAUKTINIAMS

Neeilinis pirmadienis Alytuje...

Neeilinis pirmadienis Alytuje...

Šiandien, 2020 m. spalio 12 d. Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione Alytuje nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT) pradeda virš 170 karių, atvykusių iš Alytaus, Kauno bei Vilniaus regionų.

Apie 130 jaunuolių atlikti tarnybą pasirinko savo noru, o daugiau kaip 40 į šaukiamųjų sąrašą patekusių jaunuolių išreiškė norą tarnybą atlikti pirmumo tvarka. Naujųjų karių gretose nėra nei vieno, kuris tarnybą pradėtų privaloma tvarka. Tarp visų tarnybą pradedančių karių yra ir 9 merginos. Šiemet į tarnybą dar planuojama pašaukti daugiau apie 1060 jaunuolių, kurie bus paskirstyti į 7 dalinius.

Pirmuosius tarnybos mėnesius kariai įveiks bazinį kario kursą, kurių metu bus supažindinti su taktikos, inžinerijos, topografijos, rikiuotės, medicinos principais, taip pat su ginklais bei daugeliu kitų kariuomenės aspektų, kuriuos vėliau gilins jau padalinio sudėtyje. Po tarnybos kariai galės pretenduoti į profesinę karo tarnybą, o to nepadarę bus įtraukti į Lietuvos kariuomenės parengtąjį rezervą.

Foto: DK BUB