Pradžia ŠAUKTINIAMS

"...praėjus daugiau nei 20 metų - aš vėl čia, tame pačiame kariniame dalinyje"

"...praėjus daugiau nei 20 metų - aš vėl čia, tame pačiame kariniame dalinyje"

Šį savaitgalį Lietuvos kariuomenės Karaliaus Mindaugo husarų bataliono gretas papildė per 150 aktyviojo rezervo karių. Trijų savaičių mokymuose kariai atnaujins karinius įgūdžius - ginkluotės, šaudymo, topografijos ir taktikos srityse.

„Įvažiuojant į teritoriją galvoje sukosi mintis, jog po nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos praėjus daugiau nei 20 metų aš vėl čia, tame pačiame kariniame dalinyje. Viskas taip pasikeitę, bet nenuostabu, juk tiek metų praėjo. Nekantraudamas laukiu mokymų pradžios", - kalbėjo vienas iš rezervo karių, dalyvausiantis kariniuose mokymuose Karaliaus Mindaugo husarų batalione.

Jau kitą savaitę rezervistai atliks skyriaus lygmens užduotis, šturmuos pastatą, rengs pasalas, mokysis reaguoti į priešo ugnį, vykdys kovinius šaudymus ir ruošis vertinamų lauko taktikos pratybų etapui.

Rezervo kariai - tarnybą baigę nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai, išleidus juos į atsargą, yra įrašomi į aktyvųjį kariuomenės personalo rezervą. Vėliau, kartą per penkerius metus, jie yra šaukiami į trijų savaičių trukmės kartotinius mokymus ir pratybas. Rezervo karių rengimas po beveik dešimties metų pertraukos buvo atnaujintas 2011 metais. 2020 metais į kartotinius mokymus planuojama pašaukti beveik pusantro tūkstančio karo prievolininkų.

Aktyviojo rezervo karių rengimo tikslas - atnaujinti į mokymus pašauktų rezervo karių karines teorines žinias ir praktinius įgūdžius, supažindinti su Lietuvos kariuomenės naujovėmis, suteikti naujų žinių ir įgūdžių, kad prireikus aktyviojo rezervo kariai galėtų efektyviai dalyvauti šalies gynyboje.