Pradžia ŠAUKTINIAMS

AKTYVIOJO REZERVO KARIO ATMINTINĖ

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymu aktyviojo rezervo kariai yra šaukiami į aktyviojo rezervo karių mokymus ir pratybas ar vykdyti tarnybos užduočių.

 Mokymų ir pratybų ar užduočių vykdymo metu aktyviojo rezervo kariams yra taikomas kareivinių režimas (laisvu nuo tarnybos metu nėra išleidžiami už karinės teritorijos ribų).

 Mokymų ir pratybų ar užduočių vykdymo metu aktyviojo rezervo kariai yra aprūpinami apranga ir ekipuote, maistu ir tarnybine gyvenamąja patalpa, kariams bus mokamas atlyginimas ir taikomos socialinės garantijos. Aktyviojo rezervo kariams už tarnybos dienas mokamas Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo 60 straipsnio 7 dalyje nustatytas tarnybinis atlyginimas. Jeigu aktyviojo rezervo kario pagrindiniame darbe gaunamas vidutinis darbo užmokestis yra didesnis negu aktyviojo  rezervo kariui apskaičiuotas tarnybinis atlyginimas, jam išmokamas pagrindiniame darbe gaunamo vidutinio darbo užmokesčio dydžio atlyginimas, neviršijantis dviejų Lietuvos statistikos departamento paskutinį kartą paskelbto šalies ūkio vidutinio mėnesinio bruto darbo užmokesčio dydžių, apskaičiuotas vadovaujantis Vidutinio darbo užmokesčio skaičiavimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 496 „Dėl Lietuvos Respublikos darbo kodekso įgyvendinimo“.

 Jeigu aktyviojo rezervo karys dirba, darbdavys, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos darbo kodekso 61 straipsnio 4 dalimi ir Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymo 40 straipsniu, privalo pratybų ir mokymų ar užduočių vykdymo metu išsaugoti darbo vietą.

Atvykus į tarnybą prašome turėti:

 1. galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą ar asmens tapatybės kortelę);
 2. jeigu norite, kad Jums būtų išmokamas pagrindiniame darbe gaunamo vidutinio darbo užmokesčio dydžio atlyginimas, turite pateikti pažymą iš savo darbdavio, kurioje būtų nurodomas jūsų darbo užmokestis apskaičiuotas darbdavio vadovaujantis Vidutinio darbo užmokesčio skaičiavimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 496 „Dėl Lietuvos Respublikos darbo kodekso įgyvendinimo“;
 3. higienos reikmenis (veidrodėlį, šukas, kempinę, muilą, šampūną, dantų pastą, dantų šepetėlį su apsauginiu dangteliu, skutimosi reikmenis, nagų žirklutes ir kitus reikmenis pagal poreikį);
 4. gumines šlepetes;
 5. kišeninį lenktinį peiliuką, kurio geležtė yra ne ilgesnė nei 8 cm;
 6. priemonių kojų priežiūrai (pleistrų, padų pudrą, kremą);
 7. nedūžtantį puodelį ir šaukštą;
 8. rankinį laikrodį (tamsios, neblizgios spalvos (juodos, rudos), atsparus vandeniui);
 9. rašymo priemonę (šratinukas, pieštukas) ir užrašų knygutę;
 10. mobilų telefoną ir jo įkroviklį (bus galima naudotis tik nurodytu metu);
 11. mėgstamą knygą, elektroninę knygų skaityklę;
 12. vairuotojo pažymėjimą (jei turite);
 13. skiepų pasą (jei turite);
 14. smulkių pinigų (monetomis), banko kortelę ir jos sąskaitos numerį;
 15. maišelį arba drėgmei atsparų dėklą, kuriame būtų galima laikyti telefoną, ar kitus nuo drėgmės ar dulkių saugotinus daiktus).

Draudžiama turėti:

 1. alkoholio, narkotikų, psichotropinių medžiagų (ar būti nuo jų apsvaigus);
 2. maisto, maisto papildų, vaistų (išskyrus vaistus paskirtus pagal gydytojo receptą);
 3. šaunamųjų ar šaltųjų ginklų, sprogstamųjų ar dūmijančių medžiagų;
 4. pornografinio ar įžeidžiančio turinio vaizdinės medžiagos arba literatūros;
 5. azartinių žaidimų (kortų, kauliukų ir pan.).

Šaukimo nurodyme nurodytą dieną aktyviojo rezervo kariai turi atvykti tvarkingi, švarūs, blaivūs, neapsvaigę nuo narkotinių medžiagų. Daugiau informacijos apie aktyviojo rezervo karių pratybas ir mokymus rasite interneto svetainėje www.karys.lt, skiltyje „Aktyviojo rezervo pratybos ir mokymai”.