Pradžia ŠAUKTINIAMS

Kario savanorio atmintinė

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymu kariai savanoriai yra priimami į savanorių karo tarnybą ir yra siunčiami į Bazinį kario savanorio įgūdžių kursą kariniam parengimui įgyti.

Kurso metu kariams savanoriams yra taikomas kareivinių režimas (laisvu nuo tarnybos metu kariai nėra išleidžiami už karinės teritorijos ribų).

Kurso metu kariai savanoriai yra aprūpinami apranga ir ekipuote, maistu ir tarnybine gyvenamąja patalpa, kariams bus mokamas nustatytas tarnybinis atlyginimas ir taikomos socialinės garantijos. Kariams savanoriams už tarnybos dienas mokamas atlyginimas, prilygstantis atitinkamo laipsnio profesinės karo tarnybos kario atlyginimui pagal turimą karinį laipsnį. Jeigu kario savanorio pagrindiniame darbe gaunamas vidutinis darbo užmokestis yra didesnis negu kariui savanoriui apskaičiuotas tarnybinis atlyginimas, jam išmokamas pagrindiniame darbe gaunamo vidutinio darbo užmokesčio dydžio atlyginimas, neviršijantis dviejų Lietuvos statistikos departamento paskutinį kartą paskelbto šalies ūkio vidutinio mėnesinio bruto darbo užmokesčio dydžių, apskaičiuotas vadovaujantis Vidutinio darbo užmokesčio skaičiavimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 496 „Dėl Lietuvos Respublikos darbo kodekso įgyvendinimo“.

     Jeigu karys savanoris yra dirbantis, darbdavys, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos darbo kodekso 61 straipsnio 4 dalimi, privalo kario savanorio tarnybos metu išsaugoti darbo vietą.

Atvykus į kursą prašome turėti:

  1. galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą ar asmens tapatybės kortelę);,
  2. jeigu norite, kad Jums būtų išmokamas pagrindiniame darbe gaunamo vidutinio darbo užmokesčio dydžio atlyginimas, turite pateikti pažymą iš savo darbdavio, kurioje būtų nurodomas jūsų darbo užmokestis apskaičiuotas darbdavio vadovaujantis Vidutinio darbo užmokesčio skaičiavimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 496 „Dėl Lietuvos Respublikos darbo kodekso įgyvendinimo“;
  3. higienos reikmenis (veidrodėlį, šukas, kempinę, muilą, šampūną, dantų pastą, dantų šepetėlį su apsauginiu dangteliu, skutimosi reikmenis, nagų žirklutes ir kitus reikmenis pagal poreikį);
  4. gumines šlepetes;
  5. kišeninį lenktinį peiliuką, kurio geležtė yra ne ilgesnė nei 8 cm;
  6. priemonių kojų priežiūrai (pleistrų, padų pudrą, kremą);
  7. nedūžtantį puodelį ir šaukštą;
  8. rankinį laikrodį (tamsios, neblizgios spalvos (juodos, rudos), atsparus vandeniui);
  9. rašymo priemonę (šratinuką, pieštuką) ir užrašų knygutę;
  10. mobilų telefoną ir jo įkroviklį (bus galima naudotis tik nurodytu metu);
  11. mėgstamą knygą, elektroninę knygų skaityklę;
  12. vairuotojo pažymėjimą (jei turite);
  13. skiepų pasą (jei turite);
  14. smulkių pinigų (monetomis), banko kortelę ir jos sąskaitos numerį;
  15. maišelį arba drėgmei atsparų dėklą, kuriame būtų galima laikyti telefoną, ar kitus nuo drėgmės ar dulkių saugotinus daiktus).

Draudžiama turėti:

  1. alkoholio, narkotikų, psichotropinių medžiagų (ar būti nuo jų apsvaigus);
  2. maisto, maisto papildų, vaistų (išskyrus vaistus paskirtus pagal gydytojo receptą);
  3. šaunamųjų ar šaltųjų ginklų, sprogstamųjų ar dūmijančių medžiagų;
  4. pornografinio ar įžeidžiančio turinio vaizdinės medžiagos arba literatūros;
  5. azartinių žaidimų (kortų, kauliukų ir pan.).

 

Į kursą kariai savanoriai turi atvykti tvarkingi, švarūs, blaivūs, neapsvaigę nuo narkotinių medžiagų. Daugiau informacijos apie kario savanorio tarnybą rasite interneto svetainėje www.karys.lt, skiltyje „Savanoriška nenuolatinė karo tarnyba”.

_______________________