Pradžia ŠAUKTINIAMS

2021 metų šaukimas į privalomąją pradinę karo tarnybą artėja prie pabaigos

2021 metų šaukimas į privalomąją pradinę karo tarnybą artėja prie pabaigos

Šiandien, 2021 m. lapkričio 29 d. nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT) pradeda daugiau kaip 360 karių. Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Lietuvoje ir siekiant užtikrinti karo prievolininkų saugumą, vykdant išvykimą į paskirtus dalinius, buvo laikomasi visų su COVID-19 prevencija susijusių reikalavimų.
Kiek daugiau, nei 240 būsimųjų karių (tarp jų ir 11 merginų) papildys Karaliaus Mindaugo husarų batalioną, bei apie 120 karių tarnybą pradeda Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione.
Apie 130 karių tarnybą pasirinko atlikti savo noru ir daugiau kaip 190 į šaukiamųjų sąrašą patekusių jaunuolių išreiškė norą tarnybą atlikti pirmumo tvarka.
Pradėję tarnybą daliniuose jaunieji kariai įveiks bazinį kario kursą, kurio metu bus supažindinti su taktikos, inžinerijos, topografijos, rikiuotės, medicinos principais, taip pat ginklais bei daugeliu kitų kariuomenės aspektų, kuriuos vėliau gilins jau padalinio sudėtyje. Taip pat jaunuoliai susipažins su savo padalinių veikla bei specifine technika. Po tarnybos jaunuoliai galės pretenduoti į profesinę karo tarnybą arba tapti Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariais, o to nepadarę bus įtraukti į Lietuvos kariuomenės aktyvųjį rezervą.