Pradžia ŠAUKTINIAMS

Abiturientai ragavo kario duonos

 Pastarosiomis dienomis mokyklose dvyliktokams beskaičiuojant paskutines likusias pamokas, Šėtos gimnazijoje šimtadienis abiturientus pasitiko kariškos nuotaikos: nuo pat ryto mokyklos koridoriais žygiavo kariškomis uniformomis pasipuošę vienuoliktokai ir svečiai. 

Tradiciškai šimtadienio šventę abiturientams organizuojantys gimnazijos trečiokai šiemet sumanė 68-ajai gimnazijos laidai šią šventę surengti kiek kitokią – net 28 Šėtos gimnazijos abiturientai bei jų auklėtojai gavo šaukimus į mokslo prievolės ir komplektavimo tarnybą. Abiturientų laukė tikri kariški išbandymai – į šimtadienio šventę atvyko buvę gimnazijos moksleiviai, šiuo metu tarnaujantys Lietuvos kariuomenėje ir svečiai iš Kėdainių karo prievolės ir komplektavimo tarnybos - Kėdainių poskyrio specialistas eil. Dmitrijus Tekunovas ir Kauno RKPKS verbuotoja gr. Vigita Bartauskė.

Kariškiai abiturientams parengė nemažai užduočių, reikalaujančių ne tik vikrumo, bet ir logikos: moksleiviai turėjo kuo greičiau įveikti numatytą atstumą su karine ekipuote, dėvėdami dujokaukes ir įveikdami kliūtis, taip pat jų laukė komandinės užduotys, granatų mėtymas į taikinius bei virvės traukimas, į kurį, beje, įsitraukė ir mokyklos direktorius Mindaugas Danilevičius.

Šimtadienio šventę organizuojančios vienuoliktos klasės auklėtoja Jurgita Puskepalytė teigė, jog tokia kariuomenės tema šiemet pasirinkta neatsitiktinai. „Kariuomenės temą pasirinkome visai netikėtai – auklėtiniai pasiūlė, o aš sutikau, daugiau jokių diskusijų nekilo. Man pačiai ši tema aktuali, nes vyras kariškis, tad iš jo sulaukiau ne tik konsultacijų, pagalbos, bet ir visapusiško palaikymo. Todėl tinkamai pasirengti šventei bei įgyvendinti visas sumanytas idėjas sekėsi kur kas paprasčiau. Pastaruoju metu kariuomenės tema apskritai tapo labai populiari. Šiandien ji įgavo visai kitokią prasmę, visai kitokį įvaizdį nei kad buvo prieš dešimtį metų. Šiandien į kariuomenę bei į krašto apsaugos savanorių pajėgas žiūrima labai teigiamai, su entuziazmu. Ir tai labai džiugina! Abiturientai neabejotinai svarsto, ar baigus mokyklą iš karto papildyti kariuomenės gretas atliekant tarnybą. Taigi ši tema mums buvo ne tik aktuali, bet ir labai įdomi“, – pasirinkimą šimtadienio temą sieti su kariuomene komentavo J. Puskepalytė.

Susidomėjusius tarnyba Lietuvos kariuomenėje kviečiame kreiptis į Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos regioninius skyrius ar poskyrius. Skyrių ir poskyrių kontaktus galima rasti interneto adresu: http://www.karys.lt/kontaktai.html.

Taip pat visą informaciją apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje galite gauti paskambinę nemokama konsultavimo linija 8 800 12340.