Pradžia ŠAUKTINIAMS

Aktyviojo rezervo kariai išvyko į Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalioną

Aktyviojo rezervo kariai išvyko į Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalioną

Spalio 2 d. Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos kariai virš šimto aktyviojo rezervo karių palydėjo į Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione vykstančias karinių žinių ir įgūdžių atnaujinimo pratybas. Rezervo kariai į pratybas atvyko iš Vilniaus ir Alytaus regionų. Atvykus šiai karių pamainai Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba baigė aktyviojo rezervo karių pristatymą į mokymų vietas šiais metais.

Vilniuje gyvenantis ir įmonei vadovaujantis telšiškis Eduardas Mikalauskas vyksta į kartotines pratybas, tikėdamasis prisiminti ginklo valdymą, taktiką, judėjimą miške ir kitus kario veiksmus, kuriuos darė būdamas šauktiniu Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione prieš daugiau nei 5 metus. Jį labiausiai neramina fizinis krūvis: nors anksčiau sportavo, tačiau dabartinis sėdimas darbas ofise fizinio pajėgumo nepadidino. Taip pat Eduardui teks suderinti vadovo ir kario pareigas.

Paklaustas, kaip reagavo artimieji, Eduardas paaiškina, kad jų reakcija nebuvo išskirtinė, nes tai tik trys savaitės: pasak jo, yra visiškai skirtingos situacijos, kai išvykstama į 9 mėnesių privalomąją pradinę karo tarnybą ir kai vykstama į 3 savaičių rezervo mokymus. Visiems tiems karo prievolininkams, kurie dar tik bus kviečiami, aktyviojo rezervo karys Eduardas linki būti drąsiems ir neatidėlioti pratybų, o atvykti iškart gavus kvietimą.

Vilniaus rajone gyvenantis Laimutis Paukštė atliko nuolatinę privalomąją pradinę tarnybą Pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas“, vėliau kelis metus tarnavo profesinėje karo tarnyboje, o šiuo metu dirba vadovaujantį darbą vienoje įmonėje. Pasikeitęs gyvenimo ritmas ir būsimos pratybų užduotys bei laukiantys iššūkiai negąsdina – svarbu, pasak jo, kad nepavestų sveikata. 

Karo prievolininkai, būdami aktyviojo rezervo kariais, kviečiami į kartotinius rezervo karių pratybas ar mokymus, kur pagal Lietuvos kariuomenės vado patvirtintas programas atnaujina karybos žinių ir praktinių įgūdžių pagrindus. Per tarnybos aktyviajame rezerve laikotarpį, kuris šiuo metu yra 10 metų, karo prievolininkai mokymuose dalyvauja nuo 20 iki 60 dienų. Pašaukti į pratybas, mokymus ar vykdyti tarnybos užduočių aktyviojo rezervo kariai valstybės aprūpinami apranga, maistu ir tarnybine gyvenamąja patalpa, jiems taikomos socialinės garantijos. Aktyviojo rezervo kariai gali būti pasitelkti ir teikiant pagalbą kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms ekstremaliosios ir nepaprastosios padėties metu.

Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos informacija ir nuotraukos.