Pradžia ŠAUKTINIAMS

Aktyviojo rezervo kariais sustiprintas Kęstučio batalionas

Aktyviojo rezervo kariais sustiprintas Kęstučio batalionas

Balandžio 29 d. Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba (KPKT) į Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų batalioną (Kęstučio batalionas) pristatė virš 300 aktyviojo rezervo karių. Jie per tris savaites truksiančius mokymus atnaujins anksčiau įgytas karines žinias, individualius įgūdžius bei mokysis veikti kolektyviai. Daugiausia aktyviojo rezervo karių atvyko iš Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus regionų.

„Privalomąją pradinę karo tarnybą atlikau Kęstučio motorizuotajame pėstininkų batalione (autor. pastaba: dabar – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų batalionas), sunkiosios ginkluotės kuopoje. Tarnyboje įgijau sunkiojo minosvaidžio taikytojo specialybę. Įspūdžiai iš atliktos tarnybos – patys geriausi, nes buvo įdomu išmokti karybos pagrindus ir įvaldyti skirtingus ginklus. Be to, Tauragės sekmadienio krepšinio lygoje žaidžiau krepšinį už bataliono komandą. Visada skatinu jaunus žmonės tarnauti kariuomenėje, nes tai yra neįkainojama patirtis bei puikus nuotykis“, – pasakoja iš Kvėdarnos miestelio kilę Žygintas Pocius, baigęs istorijos studijas Vilniaus universitete ir prieš septynerius metus savanoriškai pasirinkęs nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą.

Pirmąsyk  į aktyviojo rezervo pratybas  kviečiamas Ž. Pocius Kęstučio batalione tikisi susipažinti su atnaujinta Lietuvos kariuomenės ginkluote ir norėtų atlikti užduotis pagal įgytą karinę specialybę – treniruotis su sunkiuoju minosvaidžiu. Šiuo metu finansų sektoriuje verslo analitiku dirbantis Ž. Pocius aktyviojo rezervo kariams, šaukiamiems į rezervo pratybas, pataria maksimaliai išnaudoti mokymų laiką,  prisiminti primirštas karines žinias ir įgyti naujų įgūdžių.

Atsargos karys Deividas Normantas nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atliko prieš dešimt metų viename iš Rukloje dislokuotų karinių dalinių.  Kęstučio batalione jis tikisi atnaujinti karybos pagrindų žinias ir turėtus įgūdžius bei susipažinti su modernėjančia Lietuvos kariuomene ir jos ginkluote.

„Patarčiau neišsigąsti šaukimo į rezervo pratybas, nes ir kaip bebūtų sunku ar lengva, visi patyrimai laikui bėgant lieka nostalgiškais prisiminimais“, – nedaugžodžiauja santūrus atsargos karys ir KPKT specialistų lydimas atvyksta į karinį dalinį Lietuvos kariuomenėje.

Aktyvusis kariuomenės personalo rezervas – parengtojo kariuomenės personalo rezervo karo prievolininkų, įgijusių pagrindinį karinį parengtumą ir jį periodiškai atnaujinančių, dalis. Pagal šiuo metu galiojančius įstatymus, tikrosios karo tarnybos kariai išleidžiami į atsargą ir skiriami į aktyvųjį rezervą. Kariai tarnybos aktyviajame rezerve laikotarpiu yra priskiriami kariniams vienetams, kuriuose numatomos jų pareigos.

Būdami aktyviojo rezervo kariais, karo prievolininkai yra kviečiami į kartotinius rezervo karių pratybas ar mokymus, kur pagal Lietuvos kariuomenės vado patvirtintas programas atnaujina karybos žinių ir praktinių įgūdžių pagrindus. Per tarnybos aktyviajame rezerve laikotarpį, kuris šiuo metu yra 10 metų, karo prievolininkai mokymuose dalyvauja nuo 20 iki 60 dienų. Pašaukti į pratybas, mokymus ar vykdyti tarnybos užduočių aktyviojo rezervo kariai valstybės aprūpinami apranga, maistu ir tarnybine gyvenamąja patalpa, jiems taikomos socialinės garantijos. Aktyviojo rezervo kariai gali būti pasitelkti ir teikiant pagalbą kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms ekstremaliosios ir nepaprastosios padėties metu.

Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos informacija ir nuotraukos.