Pradžia ŠAUKTINIAMS

Aktyviojo rezervo karys iš Šalčininkų – Lietuvos kariuomenė padėjo suformuoti pareigingumą

Aktyviojo rezervo karys iš Šalčininkų – Lietuvos kariuomenė padėjo suformuoti pareigingumą

Šalčininkietis Ryčardas karines žinias ir įgūdžius, įgytus nuolatinėje privalomoje pradinėje karo tarnyboje, atnaujino šiemet gegužės menesio pradžioje, kai buvo pašauktas į aktyviojo rezervo karių pratybas Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje. Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos (KPKT) specialistai jam padėjo atlikti reikalingas atrankos procedūras ir palydėjo į pratybų vietą.

Aktyviojo rezervo pratybos kario akimis

2022 metais aktyviojo rezervo karys baigė 9 mėnesių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre. Ryčardas pripažįsta atliktos tarnybos naudą: „ten sustiprinau savo fizinę ir psichologinę ištvermę, išmokau tikslios komandos darbo svarbos ir disciplinos. Ši patirtis padėjo man suformuoti stiprų charakterį ir pareigingumo jausmą, kuris lydi mane ir šiandien.“

Kalbėdamas apie asmeninius pomėgius ir darbą bei įsipareigojimus Tėvynei, Ryčardas prisipažino, kad laisvalaikiu dažnai skiria laiko sportui ir muzikavimui, kurie ne tik pripildo jį energija, bet ir padeda atsipalaiduoti bei atkurti jėgas po intensyvių darbo dienų ar karinės tarnybos. Sportas jam padeda išlaikyti fizinę formą ir gerą nuotaiką, o muzika – tai Ryčardo būdas išreikšti savo kūrybiškumą ir emocines būsenas.

Ryčardas nuoširdžiai džiaugėsi galimybe 2024 metais savanoriškai grįžti į kariuomenę jau kaip aktyviojo rezervo karys.

 „Aktyviojo rezervo kario tarnyba ne tik leidžia tobulinti karines žinias ir įgūdžius, bet ir suteikia galimybę prisidėti prie nacionalinio saugumo stiprinimo. Jaučiuosi labai motyvuotas ir pasiruošęs iššūkiams, kurie mane laukia pratybų metu“, – prieš pratybas kalbėjo Ryčardas.

Rezervo pratybose Ryčardas džiaugėsi galėjęs pakartoti ir įtvirtinti šaudymo bei taktikos pagrindų žinias. Šalčininkietis pripažino, kad instruktoriai padėjo geriau atlikti šaudymo veiksmus ir po kelių praktikos sesijų pradėjo jaustis užtikrinčiau – išlaikytas šaudymo testas buvo didžiulis laimėjimas.

„Taktikos veiksmų atlikimas buvo dar viena įdomi ir dinamiška pratybų dalis. Mokėmės įvairių taktikų, kaip judėti grupėmis, kaip reaguoti į netikėtas situacijas ir kaip dirbti komandoje kovinėse sąlygose. Šios treniruotės reikalavo ne tik fizinės ištvermės, bet ir greito mąstymo bei gebėjimo priimti sprendimus realiu laiku“, – pasakojo Ryčardas.

„Esu dėkingas už kiekvieną iššūkį ir galimybę, kuri man suteikta, bei nekantrauju toliau augti ir siekti savo tikslų, tiek profesiniuose laukuose, tiek asmeniniame gyvenime“, – pridūrė Ryčardas, priapažinęs, kad laukia kitų aktyviojo rezervo pratybų, į kurias jis tikisi būti pakviestas ir kitais metais.

Rezervo rengimo tikslas – parengti karius efektyvesnei šalies gynybai

Gegužės pradžioje vykusios Lietuvos kariuomenės nacionalinės pratybos „Perkūno griausmas 2024ׅ“ buvo vienos didžiausių Lietuvos kaiuomenės pratybų ir pasižymėjo masiškumu, kompleksiškumu ir realistiškumu.

Pratybose buvo išbandomas valstybės sistemingas perėjimas iš taikos į karo metą bei komendantūrų veikla savivaldos institucijose. KPKT pristačius aktyviojo rezervo karius, kariniai vienetai ne tik atnaujino karo prievolininkų žinias ir įgūdžius, bet ir treniravosi praktiškai integruoti aktyviojo kariuomenės personalo rezervo karius į karo meto struktūrą vykdyti iš anksto numatytų užduočių. Tačiau aktyviojo rezervo karių karinių žinių ir įgūdžių atnaujinimas nesustojo – po šių išskirtinių pratybų KPKT  ir toliau  šauks aktyviojo rezervo karius į pratybas nedidelėmis grupėmis visus metus.

Pagal šiuo metu galiojančius įstatymus karo prievolininkai, būdami aktyviojo rezervo kariais, kviečiami į kartotinius rezervo karių pratybas ar mokymus, kur pagal Lietuvos kariuomenės vado patvirtintas programas atnaujina karybos žinių ir praktinių įgūdžių pagrindus. Per tarnybos aktyviajame rezerve laikotarpį, kuris šiuo metu yra 10 metų, karo prievolininkai mokymuose dalyvauja nuo 20 iki 60 dienų.

Pašaukti į pratybas, mokymus ar vykdyti tarnybos užduočių aktyviojo rezervo kariai valstybės aprūpinami apranga, maistu ir tarnybine gyvenamąja patalpa, jiems taikomos socialinės garantijos. Aktyviojo rezervo kariai gali būti pasitelkti ir teikiant pagalbą kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms ekstremaliosios ir nepaprastosios padėties metu.

KPKT informacija.

Asmeninio archyvo nuotrauka.