Pradžia ŠAUKTINIAMS

Aktyviojo rezervo mokymus pradeda 200 rezervo karių

Aktyviojo rezervo mokymus pradeda 200 rezervo karių

Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione šeštadienį prasideda trijų savaičių mokymai aktyviojo rezervo kariams.
Planuojama, kad aktyviojo rezervo mokymus pradės 200 rezervo karių. Džiaugiamės, kad tarp jų bus ir 8 kariai, sugrįžę net iš 7 užsienio valstybių tam, kad atliktų pareigą Tėvynei.
Parengtojo rezervo karių rengimo tikslas – atnaujinti į mokymus pašauktų rezervo karių karines teorines žinias ir praktinius įgūdžius, supažindinti su Lietuvos kariuomenės naujovėmis, suteikti naujų žinių ir įgūdžių, kad prireikus aktyviojo rezervo kariai galėtų efektyviai dalyvauti šalies gynyboje.
„Į rezervo karių mokymus žiūrėkite kaip į nuotykį. Kaip į malonią prievolę, kurioje Jūs įgausite žinių, kurios Jums pravers ir civiliniame gyvenime. Atlikus šiuos mokymus, iš jų išeisite kitoks, negu atėjote, gerąja prasme.“, - sako – j. eil. Mindaugas Mincė, IT įmonės vadovas, atlikęs tarnybą aktyviojo rezervo karių mokymuose 2020 m. liepos mėn. LDK Kęstučio motorizuotajame pėstininkų batalione.
Per 2020 metus ketinama pašaukti atnaujinti žinias ir įgūdžius daugiau kaip 1000 aktyviojo rezervo karo prievolininkų.

Nuotr. aut. vyr. srž. sp. Ieva Budzeikaitė