Pradžia ŠAUKTINIAMS

Amžinybėn išėjusiems didvyriams – pagarbos ženklai

Amžinybėn išėjusiems didvyriams – pagarbos ženklai

Visų Šventųjų dienos ir Vėlinių išvakarėse Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos kariai atidavė pagarbą tarpukario Nepriklausomos Lietuvos karių, Nepriklausomybės kovų dalyvių, partizanų ir jų rėmėjų, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių amžinojo poilsio vietoms.

Pagerbdami jų atminimą, kariai sutvarkė kapus, uždegė atminties žvakutes ir apjuosė antkapius trispalve juostele, simbolizuojančia valstybinę vėliavą. Pagarbos ženklai palikti Liepynės kapinėse Vilniuje, Sentikių kapinėse Kaune, Upytės ir Dembavos kapinėse Panevėžio rajone bei Troškūnų kapinėse Anykščių rajone.

Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos kariai aplankė ir Vanago grupe vadinamojo A apygardos Merkio rinktinės Varėnos (trečiojo) bataliono vado pavaduotojo, būrio vado, vėliau paskirto laikinuoju bataliono vadu, partizano Jono Jakubavičiaus-Rugio (1918–1948) žūties vietą Laukininkų kaime Varėnos rajone.

Atiduodami pagarbą ir prisimindami tėvynės didvyrius, šių dienų kariai didžiavosi galėdami prisidėti prie jų garbingos praeities išsaugojimo, patriotinės dvasios ir istorinės atminties puoselėjimo.

Visoje Lietuvoje yra apie 1 500 karių kapaviečių ir daugiau nei 2 200 amžinojo poilsio ar įamžinimo vietų. Kviečiame pagerbti jų atminimą!