Pradžia ŠAUKTINIAMS

Daugiau kaip pusšimtis jaunuolių vasarą pradeda Lietuvos kariuomenės Karinėse jūrų pajėgose

Daugiau kaip pusšimtis jaunuolių vasarą pradeda Lietuvos kariuomenės Karinėse jūrų pajėgose

Šiandien, 2021 m. birželio 7 d. Karinių jūrų pajėgų (KJP) logistikos tarnyboje nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT) pradeda 60 karių.
Apie 14 jaunuolių tarnybą pasirinko savo noru, o 46 į šaukiamųjų sąrašą patekę jaunuoliai pasirinko tarnybą atlikti pirmumo tvarka. Galime didžiuotis jaunuolių sąmoningumu bei pilietiškumu, nes tarnybą pradedančiųjų tarpe nėra privaloma tvarka šaukiamų karo prievolininkų. Jaunuoliai tarnybą atliks Karinių jūrų pajėgų logistikos tarnyboje, Klaipėdoje.
KJP logistikos tarnyba vykdo KJP materialinių priemonių, ekipuotės ir amunicijos apskaitą bei išdavimą padaliniams, karių ir krovinių transportavimo funkciją,  padalinių karių maitinimą, atlieka laivų ir statinių techninio stovio priežiūrą ir ginkluotės, transporto priemonių remontą.
Logistikos tarnyba susideda iš įsigijimų, infrastruktūros, ginkluotės, aprangos, maitinimo, aprūpinimo, remonto ir transporto skyrių.
Per pirmuosius tarnybos mėnesius kariai įveiks bazinį kario kursą, kurio metu bus supažindinti su taktikos, inžinerijos, topografijos, rikiuotės, medicinos principais, taip pat ginklais bei daugeliu kitų kariuomenės aspektų, kuriuos vėliau gilins jau padalinio sudėtyje. Po tarnybos kariai galės pretenduoti į profesinę karo tarnybą, o to nepadarę bus įtraukti į Lietuvos kariuomenės aktyvųjį rezervą.
Šiemet į tarnybą dar planuojama pašaukti apie 3600 jaunuolių. Gausiausiai Lietuvos kariuomenės dalinius būsimi Tėvynės gynėjai užpildys vasarą ir rudenį. Artimiausias išvykimas į LK dalinius numatomas birželio 28 d.

 

Nuotraukos KJP ir KPKT.