Pradžia ŠAUKTINIAMS

DAUGIAU NEI 300 JAUNUOLIŲ RUGPJŪTĮ PRADEDA TARNYBĄ LIETUVOS KARIUOMENĖJE

DAUGIAU NEI 300 JAUNUOLIŲ RUGPJŪTĮ PRADEDA TARNYBĄ LIETUVOS KARIUOMENĖJE

2022 m. rugpjūčio 16 d. Lietuvos kariuomenės dalinius papildė 312 jaunuolių, jie pradėjo nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT).

Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje tarnybą pradėjo 50 karių, Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalione tarnybą pradėjo 190 karių, o Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione NPPKT pradėjo 72 kariai.

Iš daugiau kaip 300 jaunuolių tarnybą minėtuose daliniuose 141 pasirinko savanoriškai, tai yra nepatekę į šaukiamųjų sąrašus išreiškė norą atlikti pareigą Tėvynei. Kita dalis – kiek daugiau nei 169 karo prievolininkų – tarnybą atlikti pasirinko pirmumo tvarka. Didžioji dalis tarnybą pradedančių jaunuolių atvyko iš Šiaulių, Vilniaus ir Panevėžio regionų, o likusieji iš Klaipėdos ir Kauno.

Pradėjusiems tarnybą karo prievolininkams pirmus 3 mėnesius bus vedami baziniai kario kursai, kurių metu jie įgys bazinių taktikos, inžinerijos, topografijos, rikiuotės, pirmosios medicinos pagalbos žinių, išmoks naudotis ginklais bei įgys kitų, kariui reikalingų įgūdžių. Vėliau jie bus skirstomi pagal specialybes ir treniruosis veikti padalinio sudėtyje. Po tarnybos kariai galės pretenduoti į profesinę karo tarnybą arba bus įtraukti į Lietuvos kariuomenės rezervą.

Nuotr. aut. vyr. ltn. Andrejus Kostygovas