Pradžia ŠAUKTINIAMS

Dragūnų batalione tarnybą pradėjo apie 500 jaunųjų karių

Dragūnų batalione tarnybą pradėjo apie 500 jaunųjų karių

Balandžio 4 d. maždaug 500 būsimųjų karių iš 6 Lietuvos regionų papildė Klaipėdoje dislokuotą Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalioną. Apie 430 karių tarnauti atvyko savanoriškai arba pasirinkę tarnybą atlikti pirmumo tvarka, kiek daugiau nei 70 jaunuolių pašaukti privalomai.
Pirmosiomis savaitėmis jaunieji kariai mokysis rikiuotės ir karinio statuto, karinės taktikos, inžinerijos, topografijos, ryšių ir medicinos, susipažins su ginklais ir ryšio priemonėmis. Vėliau kariai bus rengiami kaip specialistai – suskirstyti į šaulius, kulkosvaidininkus, granatininkus, minosvaidininkus, ryšininkus, žvalgus ir treniruosis atlikti savo funkcijas. Antroje tarnybos pusėje, kolektyvinio rengimo metu, naudodamiesi bazinių bei specialistų rengimo kursų metu įgytomis žiniomis, kariai pradės mokytis veikti tam tikro padalinio sudėtyje, tarnybą užbaigs mokėdami atlikti operacijas būrio – maždaug 35 karių – sudėtyje.
Nuolatinė privalomoji karo tarnyba yra būdas įgyti pagrindinius valstybės gynybai būtinus įgūdžius. Baigę 9 mėnesių tarnybą, jaunieji kariai yra įrašomi į aktyvųjį kariuomenės personalo rezervą ir periodiškai kviečiami į pratybas ir mokymus atnaujinti karines žinias ir įgūdžius kariniuose vienetuose.


Lietuvos kariuomenės informacija
Dragūnų bataliono nuotraukos.