Pradžia ŠAUKTINIAMS

Dvišaliame susitikime aptarta Lietuvos pagalba Sakartvelui tobulinant karo prievolės sistemą

Dvišaliame susitikime aptarta Lietuvos pagalba Sakartvelui tobulinant karo prievolės sistemą

Kovo 14–16 d. Lietuvoje lankėsi Sakartvelo ginkluotųjų pajėgų delegacija, kuri su Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos (KPKT) atstovais aptarė karo prievolės sistemą Lietuvoje, lankėsi Regioniniame karo prievolės ir komplektavimo skyriuje bei kituose Lietuvos kariuomenės padaliniuose. Taip pat vizito metu svečiai susitiko ir su Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos (MPPD) atstovais.

„Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba prisideda prie Sakartvelo karo prievolės sistemos tobulinimo, aptardama probleminius klausimus bei pasidalindama sukaupta gerąją patirtimi. Kiekvienas toks susitikimas leidžia iš naujo įvertinti ir Lietuvoje funkcionuojantį karo prievolės modelį“, – apie susitikimo naudą kalbėjo KPKT direktorius Arūnas Balčiūnas.

Susitikime KPKT atstovai Sakartvelo ginkluotųjų pajėgų delegacijos nariams pristatė, kaip Lietuvoje yra organizuojamas ir vykdomas šaukimas į privalomąją pradinę karo tarnybą, elektroninę atsitiktinės atrankos sistemą bei aptartos Alternatyviosios krašto apsaugos tarnybos atlikimo Lietuvoje galimybės. Svečiai pasidalino informacija apie dabartinę Sakartvelo karo prievolės reformos situaciją ir tenkančius iššūkius.

Sakartvelo delegacija lankėsi KPKT regioniniame padalinyje Panevėžyje, Sausumos pajėgų Pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo husarų batalione (KM HB) ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-oje rinktinėje. Pagrindinis šio apsilankymo tikslas buvo taktiniame lygmenyje supažinti svečius iš Sakartvelo, kaip praktiškai veikia karo prievolininkų šaukimas ir kokios yra jaunųjų karių tarnybos sąlygos bei karinis rengimas.

Taip pat sakartveliečiai susitiko su Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento atstovais, kurie pasidalino patirtimi valstybės mobilizacijos sistemos Lietuvoje kūrimo ir veikimo srityje, papasakojo, kaip vyksta bendradarbiavimas su įvairiomis valstybės ir savivaldybių institucijomis pasirengimo mobilizacijai ir kitoms galimoms krizėms etape. Svečiams buvo pristatyta pilietinio pasipriešinimo koncepcija, piliečių edukacija neginkluoto pilietinio pasipriešinimo temomis.

Dvišalis karinis bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Sakartvelo vyksta pagal kasmet pasirašomus planus. Abiejų valstybių ginkluotosios pajėgos bendradarbiauja karinio mokymo ir švietimo, karo prievolės, kibernetinio saugumo ir kitais klausimais. Sausumos pajėgų kariai dalyvauja įvairaus lygmens pratybose Lietuvoje ir Sakartvele, mūsų valstybė teikia ekspertinio lygio konsultacijas ir kitais būdais padeda Sakartvelo ginkluotosioms pajėgoms artėti prie NATO standartų.

KPKT informacija.

KPKT ir KM HB nuotraukos.