Pradžia ŠAUKTINIAMS

Eil. Austėja Kuodytė žino, kaip suderinti savanorio tarnybą, robotiką ir meną

 Vasario 12-23 dienomis Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre vyko Pradinis patrulio kursas. Pagrindinis šio kurso tikslas - parengti Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgoms kvalifikuotus karius, gebančius vykdyti žvalgybos užduotis. 

Kursą pradėjo 17 klausytojų: 8 kariai savanoriai, kariai iš kitų Lietuvos kariuomenės padalinių ir pirmą kartą šiame kurse dalyvavę 2 Lietuvos šaulių sąjungos šauliai. Kurso baigimo pažymėjimus bei teisę nešioti antsiuvą „Pradinis patrulis" įgijo 14 kurso karių, tarp kurių buvo ir minėti Šaulių sąjungos atstovai.


Pakalbinus kurse pirmą kartą dalyvaujančią merginą - Vyčio apygardos 5-osios rinktinės žvalgybos būrio granatsvaidininkę eil. Austėją Kuodytę, pavyko sužinoti, kad kursas, bent jai - lengvesnis nei tikėjosi. Anksčiau kursą baigę kolegos pasakojo, kad vienas iš didžiausių iššūkių yra nesibaigiantys „cirkuliai" (vieną sudaro atsispaudimas, susilenkimas ir desantinis šuoliukas), todėl Austėja jiems pradėjo ruoštis mėnesį iki kurso. Kursas lengvesnis galėjo pasirodyti ir todėl, kad pasak kurso eksperto vyr. srž. Dariaus Stašelio, karė yra motyvuota ir labai stengėsi.


„Mums nepavyko išsiaiškinti, kaip panevėžietei, šiuo metu gyvenančiai Vilniuje, pavyksta suderinti tarnybą Krašto apsaugos savanorių pajėgų žvalgų būryje, megatronikos ir robotikos studijas Vilniaus Gedimino technikos universitete ir dailės bei muzikos pomėgius, bet jai tai pavyksta." -, pasakoja vyr. srž. D. Stašelis.


Kurso klausytojai buvo mokomi taktikos, specialaus rengimo bei karo topografijos. Kurso metu klausytojai susidūrė su nemažai iššūkių. Didžiausias iššūkis - kova su nuovargiu ir miego stygiumi, kadangi jau nuo pirmų kurso akimirkų jie buvo nuosekliai pratinami prie lauko pratybų, per kurias sapnai aplankydavo labai retai. Antras iššūkis - maistas. Kurso klausytojams lauko pratybų metu buvo tikslingai ribojamas maistas, juk iškilus realiai grėsmei ne visada bus galimybė pasisotinti.


Klausytojai per 10 kurso dienų įgijo nemažai patirties ir praktinių įgūdžių. Per lauko pratybas, kurios truko 4 paras, atliko keturis skirtingus patruliavimus - pradedant stebėjimo postais ir baigiant reidu.


Nuotraukos Žvalgybos kursų instruktorių