Pradžia ŠAUKTINIAMS

Grįžo iš Norvegijos, kad atliktų pareigą Tėvynei

 Rugpjūčio 6 d. Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija" Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotasis pėstininkų batalionas (Tauragės r.) į savo bendruomenę priėmė dar vieną nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos (NPPKT) karių pamainą. Nuo ankstyvo ryto bataliono praleidžiamąjį punktą kerta autobusai, atvežantys jaunimą iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Kėdainių, Jurbarko, Tauragės, Šiaulių, Šilalės, Šilutės bei kitų Lietuvos miestų ir miestelių. Iš atvykusių 495 šauktinių - 13 merginų.

Atvykusius jaunuolius pasitinka Kęstučio bataliono personalo specialistai. Čia sutikrinami NPPKT karių sąrašai, jie suskirstomi į padalinius. Lydimi profesinės karo tarnybos karių, šauktiniai žengia pirmuosius žingsnius - apsivelka karišką uniformą, bataliono medicinos punkte pasitikrina sveikatą, gauna karinę ekipuotę, kt. Gerą įspūdį palieka pirmieji „kareiviški" pietūs - pasak šauktinių, jie sotūs ir skanūs.


„Jaučiuosi lyg grįžusi namo. Priklausau Lietuvos šaulių sąjungai, todėl kariškas gyvenimas man ne svetimas, džiaugiuosi, kad galiu tarnauti savo šaliai", - savo pirmaisiais įspūdžiais dalijasi šauktinė Klaudija Dambinskaitė.


„Gavau šaukimą į kariuomenę ir nedvejodamas grįžau iš Norvegijos, kad atlikčiau pareigą Tėvynei. Kartu su manimi grįžo ir draugė, kuri taip pat nusprendė išbandyti save, pasirinkdama savanorišką šauktinio tarnybą", - pasakoja Modestas Černauskas.


Tuo tarpu Rapolas Jončas sako, kad jis nebuvo apsisprendęs dėl gyvenimo kelio pasirinkimo, todėl vaikinas savo noru nusprendė išbandyti šauktinio tarnybą, jog galėtų apgalvoti ateities planus, atlikti pareigą Tėvynei ir įgyti naudingų žinių.


Jau nuo rytdienos prasidės naujas etapas šių jaunų žmonių gyvenime. Jiems teks priprasti prie kariškos dienotvarkės, rytinės mankštos, kambarių tvarkymo, tvarkingo lovų pasiklojimo, visur vaikščioti tik rikiuote. Visi devyni šauktinių tarnybos mėnesiai iš anksto kruopščiai suplanuoti. Tarnyba kariuomenėje prasidės nuo bazinių karinių mokymų, kurių metu, rugpjūčio 24 d. Pagėgiuose, kariai prisieks Lietuvai. Kitas žingsnis - specialistų rengimas. Jo metu kariai susipažins su technika ir ginkluote. Dideli iššūkiai laukia treniruotėse mokantis vykdyti karines užduotis skyriaus, vėliau būrio ir kuopos sudėtyje. Laukia įtemptas, tačiau labai įdomus ir prasmingas darbas. Baigę tarnybą beveik 500 karių papildys aktyviojo rezervo gretas ir prireikus bus pasiruošę ginti savo Tėvynę.


Tai jau penktoji šauktinių pamaina, pradėjusi tarybą šiais metais. Kitas artimiausias šaukimas, planuojama, vyks rugpjūčio 27 dieną, kai Juozo Vitkaus inžinerijos batalione Kaune tarnybą pradės dar 200 jaunuolių. Iš viso šiais metais planuojama pašaukti 3864 jaunuolius.


Eil. Eugenijaus Ambrozo nuotr.