Pradžia ŠAUKTINIAMS

Į ALGIRDO BATALIONĄ IŠKELIAVO PASKUTINIAI ŠIŲ METŲ KARO PRIEVOLININKAI

Į ALGIRDO BATALIONĄ IŠKELIAVO PASKUTINIAI ŠIŲ METŲ KARO PRIEVOLININKAI

Šių metų šaukimas į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT) ritasi į pabaigą: Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba (KPKT) išlydėjo 62 karo prievolininkus, kurie savo pilietinę pareigą atliks Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo pėstininkų batalione.

„Iki šios dienos Lietuvos kariuomenėje tarnauti pradėjo beveik 3800 šauktinių, iš jų pareiškusių savo norą ir į sąrašus patekusių bet pirmumo tvarka norinčių atlikti tarnybą – net 95 proc., o privaloma tvarka pašauktų karo prievolininkų – tik 5 proc. nuo visų pašauktųjų“, – sako KPKT direktorius Arūnas Balčiūnas.

Nauji šaukiamųjų sąrašai bus sudaromi lygiai po mėnesio – 2024 m. sausio 4 dieną. Kitąmet į NPPKT planuojama pašaukti 3845 jaunuolius. Į šaukiamųjų sąrašus bus įtraukti 18–23 metų (imtinai) karo prievolininkai ir 23–26 metų studijas baigę asmenys, kuriems buvo atidėtas šaukimas. Karo prievolininkai tarnybą atliks aštuoniolikoje Lietuvos kariuomenės dalinių. Pirmieji 2024 m. šauktiniai išvyks vasario 5 d. į Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalioną Radviliškyje.

Sudarytas 2024 m. karo prievolininkų sąrašas ir konkretūs terminai bei nurodymai į juos įtrauktiems asmenims tradiciškai bus skelbiami interneto svetainėje https://sauktiniai.karys.lt/ per savaitę nuo sąrašų sudarymo. Tačiau norintieji atlikti NPPKT prašymus pildyti gali jau dabar. Pasirinkusiems tarnybą savo noru sudaromos galimybės rinktis tarnybos vietą ir laiką bei gauti maksimalias kaupiamąsias išmokas.

2024 m. šaukimo planas skelbiamas čia.

Aktuali informacija karo prievolininkams teikiama:

  • Interneto svetainėje karys.lt
  • Nemokama linija Lietuvoje – 8 800 12340
  • Skambinantiems iš užsienio – +370 706 76 854
  • Regioniniuose KPKT skyriuose ir poskyriuose: https://bit.ly/3Gkyjxd

KPKT informacija