Pradžia ŠAUKTINIAMS

Į kariuomenės dalinius atvyko paskutinieji šių metų šauktiniai

Spalio 10 d. į  du Lietuvos kariuomenės padalinius Rukloje atvyko paskutinieji 500 šių metų šaukimo nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai. 451 šauktinis  devynių mėnesių tarnybą  pradės  Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame  pėstininkų batalione ir 51  – Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke.  Visi jie šį  tarnybos būdą pasirinko savo noru arba patekę į šaukimo sąrašus pareiškė norą ją atlikti pirmumo tvarka.  

Šauktiniai į Kunigaikščio Vaidoto batalioną atvyksta iš Vilniaus, Ignalinos, Molėtų, Klaipėdos, Trakų, Tauragės ir Kauno regionų. Tarp didelio būrio jaunuolių pareigą Tėvynei atlikti yra pareiškusios ir apie 20 merginų. Čia jie tarnaus visus devynis mėnesius.

Tai jau bus antra šauktinių pamaina Kunigaikščio Vaidoto batalione po to, kai 2015 m. pavasarį buvo sugrąžinta nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba. Prieš du mėnesius nuolatinę privalomąją karo tarnybą Kunigaikščio Vaidoto batalione atlikę 78 kariai šiuo metu tęsia tarnybą Lietuvos kariuomenėje tęsia kaip profesinės karo tarnybos kariai.

Skirtingai nei į Kunigaikščio Vaidoto batalione tarnausiantys šauktiniai, į Mokomąją pulką atvyksiantys kariuomenės naujokai čia tarnaus pirmąsias aštuonias devynių mėnesių tarnybos savaites, per kurias išeis bazinį kursą. Vėliau jie tarnybą tęs Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalione.

Abiejuose daliniuose pirmąją tarnybos dieną šauktiniai supažins su tarnybos vertinimo tvarka, dienotvarke, bus suskirstyti į padalinius. Jiems bus išduoti uniformų ir ekipuotės komplektai, atlikta pirminė sveikatos apžiūra.

Per devynis tarnybos mėnesius Lietuvos kariuomenėje kariai pirmiausia išmoks svarbiausių individualių įgūdžių: rikiuotės, statutų, karinės taktikos, inžinerijos, topografijos, ryšių ir medicinos pradmenų, supažindinami su ginklais ir ryšio priemonėmis.Vėliau kariai treniruosis veikti nebe vieni, o padalinio sudėtyje – ugnies komandoje, grandyje, skyriuje ir baigia tarnybą gebėdami sėkmingai veikti būrio sudėtyje.

Visi tarnybą baigę šauktiniai kariai, išleidus juos į atsargą, bus įrašyti į parengtąjį kariuomenės personalo rezervą ir karo prievolininkų registrą. Vėliau kartą per penkerius metus jie bus šaukiami į 20-30 dienų trukmės kartotinius mokymus ir pratybas, organizuojamus parengtojo rezervo kariams.