Pradžia ŠAUKTINIAMS

Į kartotinius mokymus atvykę rezervistai susirungė su savo įstaigų vadovais

Į kartotinius mokymus atvykę rezervistai susirungė su savo įstaigų vadovais

Rugpjūčio 13 d. į MPB „Geležinis Vilkas" Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotąjį pėstininkų batalioną Rukloje, (Jonavos r.) atvykusių per 160 parengtojo rezervo karių laukė neeilinė diena. Kariai, visą šią lietingą savaitę praleidę brigados generolo Kazio Veverskio poligone, pagaliau galėjo nors trumpam atsipūsti nuo kovinio rengimo pamokų.


Rezervistai dalyvavo Kunigaikščio Vaidoto bataliono organizuojamoje parengtojo rezervo karių, jų artimųjų bei darbdavių šventėje. Jos metu buvo surengta ginkluotės, ekipuotės bei technikos paroda, kurioje dalyvavo ne tik Lietuvos, bet ir Jungtinių Amerikos Valstijų bei Lenkijos kariai. Amerikiečiai pristatė sunkiasvorius krovininius transporterius (HET, PLS), lenkai - ROSOMAK pėstininkų kovos mašinas bei kitą turimą ginkluotę ir ekipuotę.

Vėliau kariai išklausė Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus rinktinės Kauno oro uosto užkardos vado pavaduotojo majoro Kęstučio Šmito pasakojimą apie pasieniečių veiklą. Kiek vėliau Vilniaus rinktinės kinologai parodė žaismingą pasirodymą su tarnybiniais šunimis. Šventės dalyviai vaišinosi kareiviška koše ir susirungė ištvermės reikalaujančiose komandinėse rungtyse. Stipriausieji virvės traukimo varžybose buvo „Gandrai", o kliūčių ruožo rungties rezultatai į pergalę išstūmė „Nunešti vėjo" komandą. Greičiausieji kliūčių ruožą įveikė per 5 minutes ir 42 sekundes. Karinėse rungtyse pareiškė norą dalyvauti ir daugelis atvykusių karių artimųjų bei jų darbdavių. Tačiau vis tiek greičiausi buvo į kartotinius mokymus atvykę parengtojo rezervo kariai.


Kulminacinis šventinės programos akcentas - įvykęs grupės „Išjunk šviesą" gyvo garso koncertas. Ši grupė, jau ne kartą grojusi Lietuvos kariuomenės padaliniuose, surengė įspūdingą pasirodymą. O kariai bei jų artimieji, kartu su grupe gyvai atliko ne vieną gerai žinomą kūrinį.


MPB „Geležinis Vilkas" Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotasis pėstininkų batalionas, kaip ir kiti daliniai, yra atviras visuomenei ir pagal galimybes aktyviai dalyvauja įvairiuose visuomeniniuose ir pilietiniuose renginiuose, valstybinių švenčių minėjimuose, organizuoja pažintines ekskursijas ir renginius visuomenei.


Kunigaikščio Vaidoto MPB S5 skyriaus civilių ir kariškių bendradarbiavimo specialistės gr. L. Kavaliauskienės informacija ir nuotraukos