Pradžia ŠAUKTINIAMS

Į mokyklas grįžtantiems mokiniams ir mokytojams – Lietuvos karių sveikinimai

Į mokyklas grįžtantiems mokiniams ir mokytojams – Lietuvos karių sveikinimai

Rugsėjo 1-osios rytą Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos (KPKT) kariai visoje Lietuvoje pasitiko moksleivius, jų tėvelius bei šalies mokytojus, keliaujančius į mokyklas paminėti mokslo metų pradžios šventės. Sveikindami mokslo bendruomenę, kariai linkėjo nuolat atrasti įdomių žinių, veiklų bei save tobulinti patinkančiose srityse, o taip pat stebino siurprizais – Lietuvos kariuomenės atributika papuoštais simboliniais suvenyrais, kurie visus mokslo metus padės saugiai keliauti į mokyklas ir primins apie pilietiškumą.

„Visi didžiausi pasiekimai žmonijos istorijoje, ar tai būtų mokslo, meno, karybos, sporto ar kitose srityse, reikalauja žinių, išsilavinimo, pastangų ir kantrybės. Linkiu, kad mūsų šalies ateitis – moksleiviai – jaustų mūsų palaikymą ir į šią mokslo ir žinių kelionę žengtų, didžiuodamiesi savimi ir savo valstybe“, – sako Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos direktorius Arūnas Balčiūnas.

Surengta simbolinė akcija vyksta jau antrus metus. Moksleiviai ir mokytojai malonios staigmenos sulaukia ne tik didžiuosiuose šalies miestuose, bet ir daugelyje mažesnių – Biržuose, Rokiškyje, Raseiniuose, Kėdainiuose, Jurbarke, Telšiuose, Mažeikiuose, Marijampolėje, Varėnoje, Ukmergėje, Tauragėje, Šilutėje, Plungėje ir kt. Šiais metais dalis akcijos renginių vyko ne tik KPKT, bet ir pačių mokyklų iniciatyva.

Pasak A. Balčiūno, po praėjusių metų akcijos pasisekimo nekilo jokių abejonių, kad toks vieningas Rugsėjo 1-osios paminėjimas taps tradicija. „Nepaprastai geras jausmas matyti mūsų karius ir vėl pasitinkančius moksleivius šios svarbios šventės proga. Kiekviena vaiko šypsena šiandien – tai įrodymas, kad šios akcijos reikia kasmet“, – teigia jis.

Jau kitą savaitę KPKT kariai pradės lankyti šalies mokyklas ir kitas švietimo įstaigas, kuriose pasakos apie Lietuvos kariuomenę bei tarnybos būdus. Lietuvos kariuomenės istorija, modernios ginkluotės pristatymai, sporto rungtys, įdomios viktorinos ir kt. edukacija – tai tik keletas Rugsėjo 1-osios pažadų moksleiviams, kuriuose planuoja išpildyti Lietuvos kariai.

KPKT informacija ir nuotraukos.