Pradžia ŠAUKTINIAMS

Išskirtinė galimybė stebėti 2023 m. karo prievolininkų sąrašo sudarymą

Išskirtinė galimybė stebėti 2023 m. karo prievolininkų sąrašo sudarymą

Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba (KPKT) kviečia prisijungti prie garbingos patriotinės misijos aktyvių juridinių asmenų atstovus ir dalyvauti asmenų, kurie stebės 2023 m. sausio 5 d. vyksiančio karo prievolininkų sąrašo sudarymo procedūras, atrankoje. Pagrindinis stebėtojų uždavinys – užtikrinti šio sąrašo sudarymo procedūrų skaidrumą.

„Kaip ir kasmet, siekiame atrinkti stebėtojus, kurie stebės ir objektyviai vertins sąrašo sudarymo procedūrų atitikimą teisės aktams, skaidrumą ir atvirumą visuomenei. Lauksime visų norinčiųjų savanoriškai prisidėti prie šio prasmingo darbo“, – sako KPKT direktorius Arūnas Balčiūnas.

Tapti karo prievolininkų sąrašo sudarymo stebėtojais gali Lietuvoje įregistruotų viešųjų juridinių asmenų, kurių veikla yra susijusi su krašto apsaugos sistemos stiprinimu ir visuomenės parengimu gynybai, jaunimo ugdymu ir pilietiniu, patriotiniu auklėjimu, žmogaus teisių gynimu, nariai bei kiti su jais susiję fiziniai asmenys. Kandidatams taikomi nepriekaištingos reputacijos reikalavimai – jie negali būti teisti, atleisti iš pareigų dėl priesaikos sulaužymo ar pareigūno vardo pažeminimo, priklausyti uždraustoms organizacijoms. Pretenduojantieji į stebėtojus turi būti veiksnūs ir netarnauti / nedirbti krašto apsaugos sistemos institucijose.

Kandidatūras šiai atrankai iki šių metų gruodžio 10 d. raštu (el. paštu ar registruotu paštu) gali teikti viešųjų juridinių asmenų vadovai. Teikiami dokumentai – užpildyta kandidato anketa ir jo ryšį su viešuoju juridiniu asmeniu patvirtinančio dokumento kopija. Vienas teikėjas gali teikti kelias to paties viešojo juridinio asmens kandidatūras.

Atrinkti stebėtojai bus pakviesti į Krašto apsaugos ministeriją stebėti 2023 m. sausio 5 d. planuojamą šauktinių sąrašo sudarymą.

2023 m. atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą Lietuvos kariuomenės padaliniuose planuojama pašaukti apie 3,8 tūkst. karo prievolininkų.

Susiję teisės aktai:

Kontaktai kandidatų teikimui: vyr. ltn. Greta Ščajevaitė

Lietuvos kariuomenės

Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba

Mindaugo g. 26, 03215 Vilnius, Tel. +370 620 67777, el. p. [email protected]