Pradžia ŠAUKTINIAMS

Jaunimas Utenoje bendravo su kariais

Jaunimas Utenoje bendravo su kariais

 2015 m sausio 10-11 d. Utenoje buvo surengtas pirmasis 2015-ųjų tarptautinis vaikų futbolo turnyras. Jauniesiems futbolininkams, tarp varžybų, buvo sudarytos puikios galimybės pabendrauti su Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės štabo Regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus kariais (toliau – RKPKS). Lietuvoje vaikų turnyrai paprastai visada vyksta mažose salytėse, o Utenoje turnyrui buvo skirti visi daugiafunkciniai sporto ...

2015 m sausio 10-11 d. Utenoje buvo surengtas pirmasis 2015-ųjų tarptautinis vaikų futbolo turnyras. Jauniesiems futbolininkams, tarp varžybų, buvo sudarytos puikios galimybės pabendrauti su Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės štabo Regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus kariais (toliau – RKPKS).

Lietuvoje vaikų turnyrai paprastai visada vyksta mažose salytėse, o Utenoje turnyrui buvo skirti visi daugiafunkciniai sporto rūmai (dvi salės). Žaisti tokioje salėje buvo kur kas maloniau ir vaikams, ir jų treneriams. Renginys pritraukė daug žiūrovų (2009 metais Utenos arena buvo pripažinta geriausiu sporto statiniu Lietuvoje, joje telpa 2000 žiūrovų). Dėl to Utenos žiemos turnyrais domisi daug futbolo mokyklų iš Lietuvos ir užsienio. Utenos „Utenio“ futbolo klubas daug dėmesio skiria jauniesiems futbolininkams.

„Džiugu pažymėti, kad betarpiškai bendraujant, jaunimas buvo supažindinamas su tarnybos būdais Lietuvos kariuomenėje. Kad susitikimo akimirkos ilgiau neišblėstų, vaikams buvo atminčiai dalinami kalendoriukai ir kiti smulkūs suvenyrai su Lietuvos kariuomenės simbolika. Varžybų metu jaunieji sportininkai jėgas išbandė ne tik futbolo aikštelėje, bet ir išsamiai buvo supažindinti su galimybe tapti jaunuoju šauliuku, kariu savanoriu, su karių pratybų ypatumais bei kasdienybe ir laisvalaikiu. Tai buvo gera proga pamąstyti apie kario profesiją ir kartu apie savo ateitį“, - sakė RKPKS viršininkas kpt. Evaldas Zelba.

Turnyre dalyvavo 10-12 metų vaikai iš Lietuvos ir kitų šalių. „Utenio“ klubas planuoja surengti dar du tarptautinius vaikų lauko futbolo turnyrus 9-ių, 11-os ir 13-os metų futbolininkams, į kuriuos bus pakvieti ir kariuomenės atstovai.