Pradžia ŠAUKTINIAMS

Jurbarke pradėjo veikti Karo prievolės ir komplektavimo poskyris

Jurbarke pradėjo veikti Karo prievolės ir komplektavimo poskyris

 Balandžio 21 d. Jurbarke veiklą pradėjo naujai įsteigtas Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės štabo Regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus Karo prievolės ir komplektavimo poskyris. 

Naujai įsteigtas kariuomenės komplektavimo padalinys administruos Jurbarko, Šakių ir Raseinių rajonų savivaldybėse gyvenančius karo prievolininkus. Poskyriui vadovaus vyresnysis seržantas Andrius Jovaišas.

„Poskyrio įsteigimas Jurbarke palengvins karo prievolės administravimą, šaukimą į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, profesinę karo tarnybą, karius savanorius ir kitus karinės tarnybos būdus šalies pietvakarių regione. Sieksime sudominti žmones kariuomene, skatinsime jaunimą pasirinkti kario profesiją, bendradarbiausime su savivaldybėmis, seniūnijomis, organizacijomis, – sakė Poskyrio viršininkas vyr. srž. A. Jovaišas.

Naujojo poskyrio adresas: Vytauto Didžiojo g. 7-1, Jurbarkas. Tel. nr. 8 447 53471.

Atidarius naująjį poskyrį Jurbarke dabar Lietuvoje iš viso veikia 12 regioninių karo prievolės ir komplektavimo skyrių ir poskyrių.

Regioniniai karo prievolės ir komplektavimo skyriai bei poskyriai vykdo priėmimą į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, profesinę karo tarnybą, karius savanorius, jaunesniųjų karininkų vadų ir parengtojo rezervo mokymus. Juose tarnaujantys kariai administruoja karo prievolininkų dokumentus, konsultuoja besidominčius tarnybos kariuomenėje būdais, kt. užduotis.