Pradžia ŠAUKTINIAMS

Ką siūlo kariuomenė ir ko ji verta?

Ką siūlo kariuomenė ir ko ji verta?

Šių dienų visuomeninis gyvenimas yra neatsiejamas nuo sąvokų: savanorystė, savanoriavimas ar savanoris. Visuomenę sudaro atskiri individai ar jų grupės, kurias sieja vienodi interesai, lūkesčiai ir norai. O jau minėta savanorystė gali padėti atrasti Tau savo kelią ir bendraminčių. Juk kiekvienas iš mūsų nori būti išgirstas ir pripažintas. Tačiau kai kalba pasisuka apie Lietuvos kariuomenę mažai kas mano, kad tai vieta kur tave gali išgirsti ar bent pasistengti išklausyti. Jaunuoliai įsitikinę, kad kariuomenė, tai vieta, kurioje tave engs, koneveiks ar kitais tyčiosis ir kur reikės sukandus dantis „atbūti“ 9 mėnesius. Taigi ar kariuomenėje tikrai jau taip blogai? Tad kodėl savo noru besirenkančių ją kasmet nemažėja?

Kariuomenė - prasminga įstaiga, kuri imtųsi veiksmų, jeigu kas nors iš išorės pasikėsintų į mūsų sienų saugumą ir vientisumą, ir nedelsiant reaguotų ginklu. Skamba kaip didelis ir sunkiai suvokiamas iššūkis? Sutinku. Kariai, kurie nesiskiria nuo paprasto gatvėje sutikto vaikino ar merginos, daug daugiau laiko leidžiantys parkuose, sporto klubuose ar šiaip žaliose miestų erdvėse, pasiryžę savo gyvybe ginti Tėvynę. Sunku tai įsivaizduoti? Visuomenėje kario stereotipas - raumenų kalnas, kuris nieko nedaro tik sportuoja, laisvalaikiu šaudo į taikinius, o grįžęs į namus neatsiverčia net knygos. Toli gražu - ne tiesa. Kariuomenė turi didelę specialybių pasiūlą ir galėtų padėti save realizuoti įvairaus išsilavinimo asmenims. Ir tikrai ne visada raumenų masė ką nors nulemia.

Pirmas nuostabus elementas, kuris laukia Tavęs pravėrus karinio dalinio duris tai - skirtingų žmonių įvairovė, kurie atvyksta iš visos Lietuvos miestų ir miestelių. Žinoma, tai gali skambėti kaip didelė problema, nes visi juk skirtingi, skirtingi išsilavinimai, skirtingi supratimai ir požiūris į gyvenimą. Tad kaip bendrauti? Ką kalbėti? Kaip kalbėti? Tačiau bendras tikslas ir bendri išgyvenimai suvienija žmones nepaisant jų interesų ir požiūrio į gyvenimą. Kariuomenėje Tu atrasi tikrų draugų, kurie išliks visą gyvenimą. Kariuomenė tau padės išmokti nestovėti vietoje ir išves iš komforto zonos. Per trumpą laiką tarnybos metu patirsi šiek tiek streso, pykčio, beviltiškumo, bet kartu laimės, pasididžiavimo ir teigiamų emocijų. Geras jausmas apims įveikus visas kliūtis ir Tu suprasi, kad gali padaryti tai, apie ką tik svajojai. Kariuomenėje išgyvensi ką reiškią draugo parama ir kolektyvas, suprasi ir pajausi ką reiškia kai draugas „dengia tavo nugarą“. Komandinio darbo sąvokos suvokimas yra viena svarbiausių patirčių gyvenime, nes tada suprasi, kad esi ne vienas ir Tave supa Tavo draugai.

Visi siekiame būti gražiausi, žinomiausi ir populiariausi. Norime krūvos draugų, pinigų, gražių daiktų, begalės sekėjų socialiniuose tinkluose ir viso to norime neįdėję sunkaus darbo. Gyvenimas nemokamai neduoda nieko ir tai reikia suprasti kaip įmanoma anksčiau. Viskas turi savo kainą. Kariuomenė siūlo Tavo galbūt neįdomų arba nuobodų darbą pakeisti prasminga veikla Lietuvos kariuomenėje, o betikslį fizinės jėgos eikvojimą – į gerą fizinę formą. Tarnybos metu įgytos karinės žinios ir įgūdžiai tikrai pravers Tau civiliniame gyvenime. O svarbiausia Tu tapsi kariuomenės šeimos dalimi!

V. Balkūno nuotrauka.