Pradžia ŠAUKTINIAMS

Karaliaus Mindaugo husarų batalionas sustiprintas jaunaisiais kariais

Karaliaus Mindaugo husarų batalionas sustiprintas jaunaisiais kariais

Lapkričio 27 d. beveik 270 jaunųjų karių pradėjo 9 mėnesių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT) Lietuvos kariuomenės Karaliaus Mindaugo husarų batalione.

Daugiausia į Sausumos pajėgų Pėstininkų brigadai  „Geležinis Vilkas “ priklausantį padalinį atvyko iš Panevėžio ir Šiaulių regionų. Batalione tarnybą pasirinko ir 11 merginų. Tai vienas iš paskutiniųjų šiais metais karo prievolininkų pristatymas į tarnybos vietas Lietuvos kariuomenėje.

Iš Vilniaus rajono į tarnybą vykstantis Davidas mano, kad tai puikus šansas save išbandyti, patikrinti savo jėgas ir išsiugdyti discipliną. Jis pripažįsta, kad dabartinis jo darbas netenkina ir galvoja apie rimtesnę veiklą – kariuomenė bus puikus žingsnis link to.

Psichologiškai pasiruošęs, fiziškai pasirengęs ir pasiryžęs mokytis kariuomenėje naujų dalykų David kitiems pataria įveikti savo baimes ir tiesiog ateiti į tarnybą, nes jos nepabandęs, nesužinosi, kaip yra iš tikrųjų.

„Manau, kad kariuomenė išmokys daugybės dalykų. Siūlyčiau ir kitiems, kuo greičiau ateiti ir atlikti tarnybą“, – jam pritaria ir Dovydas, dirbantis programuotoju ir profesionaliai žaidžiantis stalo tenisą.

Dovilė, šiuo metu sustabdžiusi magistratūros studijas, sako, kad savanoriškai rinktis tarnybą paskatino įvykių Ukrainoje ir Izraelyje sukeltas noras išmokti ginti Tėvynę ir apsiginti pačiai. Patriotiškoje šeimoje užaugusi vilnietė pripažįsta,  kad apsisprendimą lėmė ir tėčio – atsargos karininko – autoritetas.

„Kariuomenė yra puiki aplinka ugdyti vidinei patirčiai – nuo fizinio iki psichologinio sustiprėjimo, taip pat naujų įgūdžių įgijimui,“ – priduria būsimoji karė.

Prieš tarnybą Dovilę šiek tiek neramina laukiantis pasikeitęs gyvenimas, ką reikės daryti, ar pavyks priprasti prie dienotvarkės, tačiau tikisi įveikti iššūkius, o bendraamžiams linki ateiti tarnauti, nes taip bus geriau valstybei ir mums patiems.

Kartu su ja į tarnybą vykstanti Rusnė jaučia, kad kariuomenėje gali padaryti daugiau nei dabartinėje savo veikloje ar tiesiog būnant namuose. Kompiuterinius žaidimus ir piešti mėgstanti aktyvi mergina viliasi, kad jai pavyks įsilieti į komandą, įveikti skiriamas užduotis ir sulaukti pozityvių vertinimų.

Į Karaliaus Mindaugo husarų batalioną vykstantys pakalbintieji būsimi kariai sako, kad dėl profesinės karo tarnybos Lietuvos kariuomenėje apsispręsiantys po įveiktos NPPKT.

Šiuo metu 9 mėnesių trukmės NPPKT atliekama kariniuose vienetuose pagal Lietuvos kariuomenės vado patvirtintas programas. Tarnybos metu jauniesiems kariams teks įveikti privalomus trijų mėnesių bazinius kario kursus, kuriuose jie įgis svarbiausių taktikos, inžinerijos, topografijos, rikiuotės, pirmosios medicinos pagalbos žinių, išmoks naudotis ginklais bei jiems bus suformuoti kiti – kariui būtini – pradiniai įgūdžiai. Jaunųjų karių lauks priesaikos Tėvynei ir tarnybos pabaigos ceremonijos.

Po bazinio kario kurso jaunieji kariai bus paskirstyti pagal specialybes ir treniruosis veikti padalinio sudėtyje. Įveikę privalomosios tarnybos reikalavimus kariai galės pretenduoti į profesinę karo tarnybą arba bus įtraukti į Lietuvos kariuomenės rezervą ir periodiškai šaukiami atnaujinti karinių įgūdžių.

NPPKT – būdas įgyti pagrindinį karinį parengtumą ir tokiu būdu atlikti konstitucinę pareigą pasirengti ginklu ginti Tėvynę, taip pat siekti karjeros Lietuvos kariuomenėje.

Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos informacija ir nuotraukos