Pradžia ŠAUKTINIAMS

Karo akademijoje nemokamos studijos jau ir kariams savanoriams

Karo akademijoje nemokamos studijos jau ir kariams savanoriams

Naujais mokslo metais pirmą kartą Krašto apsaugos savanorių pajėgose tarnaujantys kariai gali rinktis nemokamas ištęstines bakalauro ir magistro studijas Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje. Tuo civilinį gyvenimą gyvenantiems žmonėms – kariams savanoriams, tarnybą atliekantiems tik savaitgaliais, sudaromos sąlygos su ja derinti mokymąsi ir taip įgyti auštąjį išsilavinimą. Iki šiol Karo akademijoje šias studijas galėjo rinktis tik krašto apsaugos sistemoje tarnaujantys profesinės karo tarnybos kariai ir darbuotojai.

Kariai savanoriai nuo 2020–2021 mokslo metų taip pat kviečiami studijuoti šioje aukštojoje universitetinėje mokykloje.

Visiems (ir savanoriams) stojimo sąlygos lieka tos pačios, mokslas yra nemokamas ir visi vienodai gali teikti savo kandidatūras tokiam leidimui gauti.

Baigusiems ištęstines bakalauro studijas pagal Gynybos ir viešosios vadybos (>>>) programą suteikiamas viešojo administravimo bakalauro kvalifikacinis laipsnis.

Akademijoje vyksta 2 metų studijos pagal tris socialinių mokslų magistrantūros (antrosios pakopos) studijų programas. Baigusiems Karinės diplomatijos (>>>), Gynybos studijų (>>>) arba Gynybos išteklių vadybos (>>>) programą suteikiamas magistro kvalifikacinis laipsnis. Įgyta kvalifikacija leidžia išlikti konkurencingiems darbo rinkoje, tapti saugumo politikos analitikais, kitų sričių šaliai ir visuomenei reikalingais specialistais.

Informacija KASP kariams

Į ištęstines LKA studijas gali stoti ir kariai savanoriai pagal 2020 m. gegužės 4 d. KAM ministro pasirašytą įsakymo (Nr. V-1071) pakeitimą (Nr. V-340).

Kariai savanoriai gali stoti į likusias laisvas vietas, jei po birželio 12 d. konkurso į ištęstinės studijų formos studijas lieka laisvų studijų vietų. Jie turi atitikti visus sąlygose patvirtintus reikalavimus ir iki birželio 29 d. gauti KAM ministro įgalioto Karo tarnybos ir personalo departamento direktoriaus leidimą stoti į LKA.

Stojančiųjų karių savanorių į Karo akademijos ištęstines studijas dokumentai priimami rugpjūčio 10–21 darbo dienomis nuo 9.00 iki 15.00 val.

Daugiau informacijos apie sąlygas:
Apie ištęstines bakalauro studijas: www.lka.lt/lt/stojantiems/istestines-bakalauro-studijos.html
Apie ištęstines magistrantūros studijas: www.lka.lt/lt/stojantiems/magistrantura.html

Lietuvos karo akademija, siekdama ugdyti visapusiškai išsilavinusius piliečius, besidominčius įvairiais nacionalinio saugumo ir šalies gynybos klausimais, daug dėmesio skiria universitetinėms studijoms – sudaro sąlygas studijuoti ir įgyti aukštąjį išsilavinimą ne tik karinį laipsnį turintiems asmenims.

Daugiau informacijos:
Tel.: +370 5 210 3597
El. p.: [email protected]

gr. Michail Lysenko nuotrauka