Pradžia ŠAUKTINIAMS

Karo prievolės ir komplektavimo patirtimi domėjosi Sakartvelo ginkluotųjų pajėgų delegacija

Karo prievolės ir komplektavimo patirtimi domėjosi Sakartvelo ginkluotųjų pajėgų delegacija

Tęsiant ilgametį dvišalį bendradarbiavimą, 2022 m. spalio 19–22 d. su oficialiu vizitu Lietuvoje lankėsi Sakartvelo ginkluotųjų pajėgų delegacija, kurią sudarė šios šalies ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo kelių valdybų viršininkai. Vizito tikslas – pasisemti gerosios patirties iš Lietuvos kuriant Sakartvelo karo prievolės ir komplektavimo sistemą.

„Dar prieš šešerius metus kurdami mūsų šalies karo prievolės ir komplektavimo sistemą mes mokėmės iš pažangių Europos šalių, dabar atėjo laikas pasidalinti sukauptomis žiniomis ir patirtimi. Dvišalio bendradarbiavimo rėmuose vykstančios diskusijos leidžia ir mums patiems įsivertinti esamą sistemą, pažvelgti į ją kitomis akimis, įvertinti privalumus ir trūkumus“, – sakė Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos direktorius Arūnas Balčiūnas.

Sakartvelo ginkluotųjų pajėgų delegacijos atstovai teigė, kad Lietuva kartu su Estija ir Suomija yra ta šalis, kurios patirtis kuriant karo prievolės ir komplektavimo sistemą yra itin vertinga. Svečiams buvo pristatytas privalomosios pradinės karo tarnybos teisinis reglamentavimas, jos organizavimas ir vykdymas, verbavimo į Lietuvos kariuomenę renginiai, svečiai taip pat turėjo galimybę pamatyti kaip tai vyksta praktiškai Vilniaus Pilaitės gimnazijoje. Didelio susidomėjimo ir diskusijų susilaukė Lietuvos kariuomenės vykdomo šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą ir Jaunesniųjų karininkų vadų mokymus, šaukiamųjų sąrašų sudarymo organizavimo ir vykdymo, kariuomenės personalo rezervo formavimo klausimai, išmoktos pamokos ir įgyta patirtis.

Delegacijos atstovai taip pat susitiko su Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo valdybų viršininkais, Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro ir Šaulių sąjungos atstovais. Vizito metu buvo aplankytas Pabradės poligonas, kur svečiai praktiškai buvo supažindinti su nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių rengimu, vykdomomis užduotimis, gyvenimo sąlygomis bei infrastruktūra.

Abiejų šalių atstovai tikisi ir ateityje palaikyti glaudų bendradarbiavimą aktualiais abiem šalims klausimais. Vizitas vykdytas pagal Lietuvos ir Sakartvelo dvišalio bendradarbiavimo planą.