Pradžia ŠAUKTINIAMS

Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba mini įkūrimo metines

Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba mini įkūrimo metines

Liepos 1 d. Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba (toliau – KPKT) švenčia vienerių metų įkūrimo metines. 

Tarnybos įkūrimą paskatino Lietuvos Respublikos Seimo sprendimas grąžinti 9 mėn. trukmės nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT) dėl būtinybės stiprinti Lietuvos gynybinius pajėgumus, siekis išgryninti funkcijas bei padidinti karo prievolės administravimo ir kariuomenės komplektavimo efektyvumą.

KPKT atsakinga už karo prievolės administravimą ir Lietuvos kariuomenės personalo komplektavimą, naujų karių į Lietuvos kariuomenę pritraukimą.

Kaip atskiras vienetas anksčiau veikusi Karo prievolės administravimo tarnyba prie Krašto apsaugos ministerijos buvo panaikinta 2011 m. balandžio 1 d., o karo prievolės administravimo funkcijų vykdymas buvo perduotas Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgoms. Karo prievolės administravimo sistemos reformą tuomet paskatino 2008 m. rugsėjo 15 d. sustabdytas privalomas šaukimas į privalomąją pradinę karo tarnybą.

Šiuo metu KPKT sudaro 6 regioniniai skyriai Alytuje (Marijampolės ir Varėnos poskyriai), Kaune (Jurbarko ir Kėdainių poskyriai), Klaipėdoje (Plungės ir Tauragės poskyriai), Panevėžyje (Biržų ir Utenos poskyriai), Šiauliuose (Pakruojo ir Telšių poskyriai) ir Vilniuje (Molėtų, Ignalinos, Trakų ir Šalčininkų poskyriai).

Nuo 2016 m. liepos 1 d. siekiant sudaryti patogesnes sąlygas karo prievolininkams atvykti, susitvarkyti dokumentus ir gauti išsamią informaciją apie karo prievolę, buvo atidaryti 8 nauji Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos poskyriai Trakuose, Šalčininkuose, Ignalinoje, Biržuose, Kėdainiuose, Varėnoje, Plungėje ir Pakruojyje. Artimiausiais metais planuojama didinti poskyrių skaičių visoje Lietuvoje, vertinamos galimybės atidaryti dar 4 poskyrius Rokiškyje, Mažeikiuose, Šilutėje ir Raseiniuose.

Vykdant vieną iš pagrindinių KPKT funkcijų - naujų karių į Lietuvos kariuomenę pritraukimą, KPKT verbuotojai, kartu su kitais Lietuvos kariuomenės padaliniais arba savarankiškai, dalyvavo verbavimo renginiuose švietimo įstaigose, darbo biržose, miestų ir sporto bei laisvalaikio šventėse, vykdė bendradarbiavimą su sporto klubais, tobulino savo kvalifikaciją mokymuose ir kursuose.

Ir toliau kviečiami tarnauti savo noru

KPKT veikia nenutrūkstamai ir norintys tarnauti visada laukiami. Primename, kad vaikinai ir merginos savo noru visada gali prisijungti prie nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atliekančių karių, rinktis kario savanorio tarnybą Krašto apsaugos savanorių pajėgose arba stoti į profesinę karo tarnybą. Aukštųjų mokyklų studentai ir absolventai turi galimybę pretenduoti į 3 metų trukmės Jaunesniųjų karininkų vadų mokymus. Nuo šių metų liepos 1 d. suteiktos geresnės galimybės ir į atsargą išleistiems kariams sugrįžti atgal į tarnybą prailginus tarnybos amžių puskarininkiams, jaunesniesiems ir vyresniesiems karininkams, kurie į atsargą išleidžiami sulaukę 56 metų. Generolams (admirolams) tarnybos laikas prailgintas iki 58 metų, o specialistų – iki 60 m. Tai pat iki 60 m. prailgintas karių savanorių ir kitų aktyviojo rezervo karių tarnybos amžius.

Karo prievolininkų patogumui, regioniniai karo prievolės ir komplektavimo skyriai ir poskyriai dirba pirmadieniais – ketvirtadieniais nuo 08.00 iki 19.00 val., o penktadieniais – nuo 08.00 iki 17.45 valandos. Visų regioninių karo prievolės ir komplektavimo skyrių ir poskyrių kontaktus galima rasti interneto svetainėje: http://www.karys.lt/kontaktai.html

Daugiau informacijos apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje: www.karys.lt arba nemokamu telefonu 8 800 12 340.