Pradžia ŠAUKTINIAMS

Kauno technikos kolegijos studentai susipažino su tarnyba Lietuvos kariuomenėje

Kauno technikos kolegijos studentai susipažino su tarnyba Lietuvos kariuomenėje

 2015 metų vasario 18 d. įvykusiame Kauno technikos kolegijos renginyje „Ar noriu/galiu būti pilietiškas?“, Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų (toliau – KASP)  Dariaus ir Girėno 2-osios rinktinės kariai pristatė kariuomenės tarnybos būdus, naudojamą karinę ekipuotę, ginklus ir jų galimybes.

Renginio metu susirinkę studentai ir kariai kartu sugiedotu himnu pagerbė vasario 16 d. Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo dieną, o Kauno technikos kolegijos (toliau – KTK) direktorius Nerijus Varnas kvietė ir skatino studentus prisidėti prie valstybės gynybos ir bendros gerovės ne tik dirbant civiliniame gyvenime, bet ir pasirenkant savanorišką ir garbingą tarnybą Lietuvos kariuomenėje.

Įvykusioje šventėje Kauno regiono karo prievolės ir komplektavimo skyriaus vyr. verbuotojas kpt. Vaidas Žibutis supažindino studentus su tarnybos Lietuvos kariuomenėje galimybėmis, esamais tarnybos būdais, nuorodomis, kur reikia kreiptis ir ką būtina žinoti norint įsidarbinti į profesinę karo tarnybą, fizinio pasirengimo normatyvus. Jis taip pat pristatė karinių mokymų privilegijas studijuojantiems – kompensacijas už mokslą, geresnes įsidarbinimo galimybes, aukštesnius konkursų balus ir gaunamas socialines garantijas.

202 kuopos vadas kpt. Justinas Bolys plačiau apžvelgė ir papasakojo apie nuolatinę kario kasdienybę ir tarnybą aktyviajame rezerve, patirtį ir užmezgamus ryšius su kitų šalių kariais tarptautinių pratybų metu. Kariai savanoriai pristatė naudojamą ginkluotę - nuo lengvųjų automatinių ginklų iki prieštankinių granatsvaidžių, atsakinėjo į studentų užduodamus klausimus, mokė kaip taisyklingai paimti ginklus, taikytis į tikslą ir juos užtaisinėti. Renginio pabaigoje kariams buvo įteikta KTK direktoriaus padėka.