Pradžia ŠAUKTINIAMS

Kėdainiuose įkurtas Regioninis karo prievolės ir komplektavimo poskyris

 2017 m. sausio 2 d. Kėdainiuose atidarytas Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Kauno regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus Kėdainių poskyris. 

Poskyrį atidaręs Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos viršininkas plk. Arūnas Balčiūnas džiaugėsi, kad įkurtas dar vienas regioninis karo prievolės ir komplektavimo tarnybos poskyris, kuris, būdamas arčiau žmonių, suteiks galimybę greičiau ir patogiau gauti informaciją apie tarnybą bei susitvarkyti dokumentus. „Nuo praeitų metų atidarėme 5 naujus regioninius poskyrius, šiemet atidarysime dar 3 naujus. 2017 m. padidinus šaukiamųjų į privalomąją pradinę karo tarnybą skaičiui iki 3 537, naujo poskyrio atidarymas labai palengvina galimybę jaunuoliams gauti visą reikiamą informaciją apie tarnybą. Kaip ir pernai tikimės, kad didžiąją dalį šauktinių sudarys savanoriškai parašę prašymus asmenys. Juk tai yra kiekvieno piliečio pareiga atlikti tarnybą Tėvynei“, - teigė plk. A. Balčiūnas.

Atidaryme dalyvavęs Kėdainių rajono savivaldybės direktoriaus pavaduotojas Antanas Pavolis linkėjo sėkmės visam poskyrio kolektyvui. „Smagu matyti kad būtent čia yra atkuriamas Kėdainių prievolės poskyris, kadangi iškart po Nepriklausomybės atkūrimo čia jau buvo įsikūręs Kėdainių padalinys. Džiugu, kad jis veiks vėl“, - teigė A. Pavolis.

Karo prievolės ir komplektavimo poskyris atviras švietimo įstaigų, seniūnijų, jaunimą vienijančių organizacijų pasiūlymams dėl bendrų renginių supažindinant besidominčius su kariuomenės padaliniais, kario profesija bei vykdant tautinį ir patriotinį ugdymą. Kėdainių poskyriui vadovauti paskirtas vrš. Kęstutis Patackas.

Poskyris įsikūręs adresu: Radvilų g. 20, Kėdainiai, tel. +370 618 10358.

Priėmimą į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, profesinę karo tarnybą, karius savanorius, jaunesniųjų karininkų vadų ir parengtojo rezervo mokymus, dokumentų administravimą ir konsultavimą vykdo regioniniai karo prievolės ir komplektavimo skyriai bei poskyriai. Visų regioninių karo prievolės ir komplektavimo skyrių ir poskyrių kontaktus galima rasti interneto svetainėje: http://www.karys.lt/kontaktai.html

Karo prievolininkų patogumui, regioniniai karo prievolės ir komplektavimo skyriai ir poskyriai dirba prailgintu laiku: pirmadieniais – ketvirtadieniais nuo 08.00 iki 19.00, o penktadieniais - nuo 08.00 iki 17.45

Taip pat visą informaciją apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje galite gauti paskambinę nemokama konsultavimo linija 8 800 12340.

Vyr. eil. Ingos Taučikienės nuotr.