Pradžia ŠAUKTINIAMS

Komunikacijos ir verbavimo kursas: žinutės ir žodžio galia

 Yra posakis, kad kiekvienas karys – savo profesijos populiarintojas ir kiekvienas turėtų žinoti ben...t kelias sėkmės istorijas. Tai pagrindiniai Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre rengiamo Bazinio komunikacijos ir verbavimo kurso akcentai. 

Šių metų kovo 11 d. kursą baigė 14 karių iš įvairių Lietuvos kariuomenės vienetų. Savaitės trukmės kurso baigiamoji praktinė užduotis – Lietuvos kariuomenės pristatymas Šalčininkuose vykusiame Nepriklausomybės atkūrimo dienos ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos rinktinės 26-ųjų įkūrimo metinių renginyje. Kelias valandas kurso dalyviai aktyviai rengė žaidimus renginio svečiams, noriai atsakinėjo į smalsuolių klausimus apie kariuomenę ir tarnybos būdus.

„Kurse dalyvavo skirtingų kariuomenės padalinių atstovai ir bendrose diskusijose visi turėjo puikią galimybę aptarti savo veiksmus vienoje ar kitoje situacijoje. Kitaip tariant, pasidalinti savo patirtimi, padrąsinti kolegą ir išvengti „sugedusio telefono “žaidimo“, – sakė kurso vadovas kapitonas Simonas Martinaitis. Pasak karininko, kurso dalyvių energija ir noras veikti atliekant darbą verta gerų žodžių.

Baziniame komunikacijos ir verbavimo kurse aptariami svarbiausi verbalinės ir neverbalinės komunikacijos ženklai, supažindinama su argumentų kūrimo teorijos dalimis, analizuojamas psichologinis kario portretas ir mokoma asmeninių savybių pažinimo.

„Daugeliui mūsų kurso instruktoriai padėjo atsiskleisti. Pavyzdžiui, išeiti iš savo komforto zonos naudinga, nes tik tuomet supranti kaip gali pasielgti sau neįprastose situacijose – išgirdęs netikėtą klausimą ar praradęs vykusio pokalbio gijas“, – sakė kurso dalyvis, „Žemaitijos“ brigados vyresnysis eilinis Donatas Barsys.

„Kurse pateikta naudinga susisteminta informacija ir buvo galimybė kai kurias situacijas aptarti detaliai. Kasdien savo tarnyboje tenka daug bendrauti, tačiau laiko viskam aptarti sunku rasti“, –sakė Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos karininkė kapitonė Renata Gudaitė.

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centras dukart per metus rengia Bazinius komunikacijos ir verbavimo kursus ir kartą aukštesnio lygmens Komunikacijos ir verbavimo kursą. Kursuose, organizuojamuose nuo 2013 metų, gali dalyvauti visų Lietuvos kariuomenės vienetų karai ir darbuotojai.

Informacija: Laimis Bratikas