Pradžia ŠAUKTINIAMS

Krašto apsaugos ministerijoje minint Europos dieną – atvirų durų diena

Krašto apsaugos ministerijoje minint Europos dieną – atvirų durų diena

Krašto apsaugos ministerija jungiasi prie gražia tradicija tapusių Europos savaitės renginių, kurie yra atviri visuomenei ir šiemet skirti minėti Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą (ES) 15-ąsias metines, Europos dieną. Ta proga Krašto apsaugos ministerija gegužės 8 d. 13.00 val. kviečia į atvirų durų dieną. Atėjusieji galės išgirsti įdomų pristatymą „Europos Sąjunga ir gynyba – kaip, kas ir kodėl?“ ir pasivaikščioti ne tik po ministerijos pastato įspūdingas sales, menančias 17 a. pabaigą, bet ir išgirsti šio pastato istoriją.

Kviečiame norinčiuosius dalyvauti Krašto pasaugos ministerijos atvirų durų dienos renginyje registruotis el. paštu: [email protected] iki gegužės 7 d. 18.00 val., pateikiant vardą, pavardę ir gimimo datą. Atvykę su savimi turėkite asmens dokumentą.

Šiemet Lietuva mini 15-ąsias narystės Europos Sąjungoje metines – narystės dvidešimt aštuonių Europos valstybių ekonominėje ir politinėje bendrijoje, vienijančioje daugiau nei 500 milijonų gyventojų, tarp kurių užtikrintas laisvas žmonių, kapitalo, prekių bei paslaugų judėjimas.

Per 15 narystės Europos Sąjungoje metų Lietuva tapo visateise Europos politinės sistemos dalyve ir aktyviai dalyvauja bendrojoje užsienio ir saugumo politikoje – konsensusu paremtoje gynybos bendradarbiavimo sistemoje. Tai leidžia ne tik užsitikrinti didesnę Europos partnerių paramą Lietuvos saugumo interesams, bet, esant poreikiui, imtis bendrų veiksmų Europoje ar už jos ribų. Narystė ES suteikė didesnes galimybes geriau įgyvendinti Lietuvos saugumo ir gynybos interesus, dalyvauti bendrose ES karinių pajėgumų stiprinimo iniciatyvose, gauti finansavimą tyrimams ir inovacijoms ir tokiu būdu sustiprinti Lietuvos kariuomenės pasirengimą ir gebėjimus.

Daugiau apie Europos dienai skirtus renginius, kuriuose taip pat dalyvauja ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas (gegužės 11 d. 12 val. Vilniaus Lukiškių aikštėje).

Nuotraukos aut. Alfredas Pliadis (KAM)