Pradžia ŠAUKTINIAMS

Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalione tarnybą pradeda per 180 karių

Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalione tarnybą pradeda per 180 karių

 

Šiandien, 2019 m. lapkričio 25 d. kunigaikščio Margirio pėstininkų batalione nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT) pradėjo per 180 karių.

Apie 100 jaunuolių tarnybą pasirinko savo noru, daugiau kaip 70 į karių gretas stojo išreiškę pirmumo norą (patekę į sąrašus išreiškė norą tarnauti) ir tik šiek tiek daugiau kaip 10 jaunuolių buvo pašaukti privaloma tvarka. Minėtą dalinį gausiausiai papildė jaunuoliai iš Šaulių regiono, taip pat į tarnybą paskirti ir iš Kauno bei Klaipėdos regionų. NPPKT karių gretas šiame dalinyje papildė 6 merginos.

Pirmosiomis tarnybos savaitėmis kariai įveiks bazinį kario kursą, kurių metu bus supažindinti su taktikos, inžinerijos, topografijos, rikiuotės, medicinos principais, taip pat ginklais bei daugeliu kitų kariuomenės aspektų, kuriuos vėliau gilins jau padalinio sudėtyje. Po tarnybos kariai galės pretenduoti į profesinę karo tarnybą, o to nepadarę bus įtraukti į Lietuvos kariuomenės parengtąjį rezervą. Artimiausi išvykimai į karinius dalinius numatyti gruodžio mėn., kurių metu karinius dalinius papildys per 550 karo prievolininkų. Gruodžio mėn. karo prievolininkai tarnybą pradės MPB „Žemaitija“ padaliniuose, Karaliaus Mindaugo husarų batalione bei Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalione.