Pradžia ŠAUKTINIAMS

Lapkričio 23-oji - Lietuvos kariuomenės diena!

Lapkričio 23-oji - Lietuvos kariuomenės diena!

 Šventiniai renginiai, skirti paminėti Lietuvos kariuomenės dieną – lapkričio 23-ąją, prasidėjo jau 20 d. ir vyks visoje Lietuvoje, taip pat bus aukojamos Šv. Mišios už Lietuvos kariuomenę įvairiose bažnyčiose.

„Pastaraisiais metais saugumas Europoje tapo itin trapus. Tai turi didelę reikšmę ne tik pasirengimo šalies gynybai klausimų aktualumui, visuomenės paramos, krašto apsaugos sistemos finansavimo, tačiau ir lūkesčių bei iššūkių augimui. Šiuo lemtingu periodu, kai priimama ir įgyvendinama daug svarbių, su šalies saugumo stiprinimų susijusių sprendimų, mūsų visų profesionalumas, iniciatyva ir vienybė yra kaip niekada svarbūs!“, – sveikindami karius ir visus Lietuvos žmones Kariuomenės dienos proga sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas.

Iškilmingoje rikiuotėje Katedros aikštėje ir kariniame parade Gedimino prospekte lapkričio 23 d. 12 val. kartu su Lietuvos kariais dalyvaus ir NATO sąjungininkų greitojo reagavimo pajėgų korpuso (ARRC) kariai. Taip pat dalyvaus ir sąjungininkai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lenkijos. Gros Jungtinės Karalystės sausumos pajėgų Karališkosios divizijos orkestras.

Planuojama, kad susirinkusius Katedros aikštėje Lietuvos žmones ir karius skrydžiu pasveikins šiuo metu Baltijos šalių oro erdvęs saugangtys Vengrijos karinių oro pajėgų pilotai su naikintuvais JAS-39 „Gripen“.

Oficiali Lietuvos kariuomenės diena – lapkričio 23-ioji,kai prieš 97 metus Lietuvos Respublikos Vyriausybė išleido įsakymą dėl Lietuvos kariuomenės organizavimo. Tą pačią dieną 1918 m. buvo įkurtas Lietuvos kariuomenės generalinis štabas.

Renginių programa:

Lapkričio 20 d., penktadienį, 15 val. bus laikomos padėkos už Lietuvos kariuomenę Šv. Mišios Šv. Teresės Avilietės bažnyčioje, esančioje greta Aušros Vartų koplyčios Vilniuje. Jose dalyvaus Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas. Vėliau Vilniaus įgulos karininkų ramovėje vyks šventinis koncertas ir statulėlės „Lietuvos karžygys“ įteikimo ceremonija.

Lapkričio 21 d., šeštadienį, 18 val. klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami į šventinį koncertą Klaipėdos koncertų salėje (Šiaulių g. 36, Klaipėda). Šventiniame koncerte gros Jungtinės Karalystės sausumo pajėgų Karališkosios divizijos orkestras ir Lietuvos karinių oro pajėgų orkestras (įėjimas laisvas).

Lapkričio 22 d., sekmadienį, 10 val. Kauno Šv. arkangelo Mykolo (įgulos) bažnyčioje bus aukojamos Šv. Mišios už Lietuvos kariuomenę.

12 val. Vyčio Kryžiaus ordino vėliavos pakėlimo, Krašto apsaugos savanorių pajėgų karių priesaikos 25-ųjų metinių paminėjimo ir Nežinomo kareivio pagerbimo ceremonijos Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje.

15 val. kauniečiai ir miesto svečiai kviečiami į šventinį koncertą Kauno įgulos karininkų ramovėje (A. Mickevičiaus g. 19, Kaunas). Koncertuos Jungtinės Karalystės sausumos pajėgų Karališkosios divizijos orkestras ir Lietuvos karinių oro pajėgų orkestras (įėjimas laisvas).

Lapkričio 23 d. 10 val. laikomos Šv. Mišios už Lietuvos kariuomenę Lietuvos kariuomenės ordinariato Šv. Ignoto bažnyčioje (tiesioginė LRT transliacija).

12 val. vyks iškilminga rikiuotė Katedros aikštėje ir karinis paradas Gedimino prospekte (tiesioginė LRT transliacija).

18 val. Lietuvos kariuomenės orkestro ir Jungtinės Karalystės kariuomenės Karališkosios divizijos orkestro šventinis koncertas Vilniaus Siemens arenoje.

Šventiniai renginiai kituose Lietuvos miestuose:

Kaunas

Lapkričio 20 d. 14 val. Kauno miesto ir rajono mokyklų ir gimnazijų 9-12 klasių mokinių finalinis karinės-patriotinės dainos konkursas, skirtas Lietuvos kariuomenės 97-osioms metinėms paminėti Vytauto Didžiojo karo muziejuje.

Lapkričio 21 d. 8-17 val. vyks edukacinis projektas „Pabūk kariu vieną dieną“ Prekybos ir pramogų centre „Mega“ Kaune.

Lapkričio 22 d. 10-17 val. nemokamas lankymas Vytauto Didžiojo karo muziejaus ekspozicijų (Kaunas).

Lapkričio 23 d. 14 val. Karių pagerbimo ceremonija Kalniečių parko Čečėnijos aikštėje.

Klaipėda

Lapkričio 23 d. 9 val. Karinių jūrų pajėgų padalinių iškilminga rikiuotė Karo laivų flotilėje;

10.30 val. Šv. Mišios už Lietuvos kariuomenę ir iškilmingas renginys Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje. Taip pat dalyvaus Lietuvos karinių jūrų pajėgų orkestras.

Šiauliai

Lapkričio 21 d. 12 val. Šiaulių miesto Prisikėlimo aikštėje vyks iškilminga karių rikiuotė, karinės technikos ir ginkluotės paroda. Dalyvaus Lietuvos karinių oro pajėgų orkestras.

Rukla (Jonavos r.)

Lapkričio 23 d. 9 val. vyks iškilminga Ruklos įgulos karių rikiuotė Lietuvos didžiojo etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko rikiuotės aikštėje kartu su Jonavos ir Ruklos atstovais, civilinių institucijų atstovais. Dalyvaus Lietuvos karinių oro pajėgų orkestras.

Alytus

Lapkričio 24 d. 12 val. bus laikomos Šv. Mišios už Lietuvos kariuomenę Šv. Kazimiero bažnyčioje.

13 val. iškilmingai žygiuos Alytaus miesto gatvėmis Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės kariai ir jaunieji šauliai.

13.30 val. iškilminga karių ir šaulių rikiuotė Alytaus miesto parke, priešais Laisvės angelą. Karių parodomoji programa ir Sausumos pajėgų orkestras koncertas.

Panevėžys

Lapkričio 27 d. nuo 9 val. vyks ginkluotės ir technikos paroda Laisvės aikštėje.

10 val. bus laikomos Šv. Mišios už Lietuvos kariuomenę Panevėžio katedroje, po jų 10.45 val. iškilminga eisena į Laisvės aikštę.

11 val. šventinė rikiuotė prie Panevėžio miesto savivaldybės.

12 val. Lietuvos karinių oro pajėgų orkestro koncertas Panevėžio miesto Savivaldybės salėje.

Nuotraukos KAM archyvo