Pradžia ŠAUKTINIAMS

Lietuva prisideda Sakartvelui modernizuojant savo šalyje karo prievolės sistemą

Lietuva prisideda Sakartvelui modernizuojant savo šalyje karo prievolės sistemą

Šių metų lapkričio 13–15 d. Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos (KPKT) delegacija, vadovaujama direktoriaus Arūno Balčiūno, su oficialiu vizitu lankėsi Tbilisyje, kur susitiko su Sakartvelo ginkluotųjų pajėgų atstovais. Vizito tikslas – tęsti dvišalį bendradarbiavimą perduodant gerąją patirtį iš Lietuvos karo prievolės ir komplektavimo srityje.

„Šio dvišalio bendradarbiavimo rezultatai jau visai arti – nuo kitų metų pradžios Sakartvele pradės veikti Nacionalinė karo prievolės ir komplektavimo agentūra. Pagrindiniai jos veiklos principai grįsti mūsų šalies, taip pat Suomijos, Estijos ir kitų pažangių Europos šalių sukauptomis žiniomis ir patirtimi. Džiaugiamės galėję prisidėti ir padėti Sakartvelo kolegoms, tačiau jų žingsniai leidžia ir mums patiems dar kartą peržiūrėti savo šaukimo sistemą, įvertinti jos privalumus ir trūkumus, siekti pozityvių pokyčių“, – sakė KPKT direktorius Arūnas Balčiūnas.

Susitikime Sakartvelo ginkluotųjų pajėgų karininkai pristatė atliktus darbus modernizuojant privalomosios karo tarnybos sistemą pasidalino būsimos atsitiktinės atrankos sistemos sumanymu, supažindino su Nacionalinės karo prievolės ir komplektavimo agentūros organizacine struktūra, funkcijomis bei būsimų vadovų komanda.

Delegacija iš Lietuvos su kolegomis aptarė dažniausiai kylančius karo tarybos teisinio reglamentavimo klausimus, informacinių technologijų sistemų diegimo iššūkius ir problematiką, išsamiai supažindino su viena labiausiai dominusia tema – verbavimo strategija ir jos įgyvendinimo procesais bei perspektyvomis.

Dvišalis bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Sakartvelo vyksta jau kelerius metus pagal dvišalio bendradarbiavimo planą. Abiejų valstybių ginkluotosios pajėgos bendradarbiauja karinio mokymo ir švietimo, karo prievolės, kibernetinio saugumo ir kitais klausimais. Sausumos pajėgų kariai dalyvauja įvairaus lygmens pratybose Lietuvoje ir Sakartvele, mūsų valstybė teikia ekspertinio lygio konsultacijas ir kitais būdais padeda Sakartvelo ginkluotosioms pajėgoms artėti prie NATO standartų.

Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos informacija.