Pradžia ŠAUKTINIAMS

Lietuvoje su oficialiu vizitu lankėsi Moldovos kariuomenės atstovai

Lietuvoje su oficialiu vizitu lankėsi Moldovos kariuomenės atstovai

 Š. m. gegužės 22-24 d., Lietuvos kariuomenės karo prievolės ir komplektavimo tarnyboje (toliau – KPKT) su oficialiu vizitu lankėsi Moldovos Respublikos krašto apsaugos sistemos atstovų delegacija. 

Pagal dvišalio bendradarbiavimo tarp Moldovos Respublikos gynybos ministerijos ir Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos planą į Lietuva atvyko Moldovos kariuomenės Jungtinio štabo atstovai – Personalo valdybos vyresnioji štabo karininė plk. ltn. Lilia Munteanu, Personalo valdybos Karjeros vadybos skyriaus štabo karininkė ltn. Alexandra Burduja bei Moldovos kariuomenės Resursų ir mobilizacijos valdybos centro skyriaus viršininkas mjr. Marin Tronciu, kurie susitiko su Lietuvos kariuomenės (toliau – LK) atstovais.

„Vertiname tai, kad Moldovos Respublikos atstovai domisi mūsų karių patirtimi, karo prievolės organizavimo aspektais ir siekiame perteikti savo kolegoms turimą praktiką. Mes pasirengę pasidalinti savo išmoktomis pamokomis bei tikimės, kad tai suteiks naudingos informacijos ir prisidės prie mūsų kolegų veiklos efektyvumo“, – po susitikimo sakė LK KPKT viršininkas plk. Arūnas Balčiūnas.

Vizito metu svečiai susipažino su KPKT veikla, struktūra ir uždaviniais, šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą procesu. Karo prievolės specialistai pristatė svečiams galimybes ir būdus, kuriais Lietuvos piliečiai gali atlikti tarnybą Lietuvos kariuomenėje, supažindino su kario savanorio tarnyba Krašto apsaugos savanorių pajėgose, Jaunesniųjų karininkų vadų mokymais, studijų galimybėmis Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje bei profesinės karo tarybos privalumais. Svečiai taip pat susipažino su verbavimo į LK metodais bei strategijomis.

Delegacija lankėsi Vilniaus regioniniame Karo prievolės ir komplektavimo skyriuje (toliau – RKPKS), susitiko su Vilniaus RKPKS viršininku kpt. Šarūnu Žalėnu, skyriaus specialistais ir verbuotojais. Susitikimo metu Moldovos kariuomenės atstovai turėjo galimybę susipažinti su LK verbuotojų naudojamomis verbavimo priemonėmis, užduoti visus dominančius klausimus apie verbuotojo profesiją.

Vėliau svečiai susitiko su Karo medicinos komisijos atstovais, domėjosi išvykstančio karinio personalo į misijas parengimu bei susipažino su Lietuvos kariuomenės patirtimi karinio personalo elgsenos ekstremaliose situacijose srityje.

Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos informacija