Pradžia ŠAUKTINIAMS

Lietuvos ir Suomijos kariuomenės keitėsi patirtimi apie šaukimo ir rezervo rengimo sistemas

Lietuvos ir Suomijos kariuomenės keitėsi patirtimi apie šaukimo ir rezervo rengimo sistemas

Rugsėjo 25–28 d. Lietuvos kariuomenės Karinio rengimo valdybos viršininko plk. Aleksiejaus Gaiževskio vadovaujama karinio rengimo ir personalo administravimo specialistų grupė lankosi Suomijoje, kur susitiko su šios šalies kariuomenės Gynybos štabo ir šaukimo centrų atstovais. Ne vienerius metus bendradarbiaujančių šalių tikslas – susipažinti su kariuomenės komplektavimo veiklomis, dalytis patirtimi, taip pat gilinti profesines žinias.

Dvišaliame susitikime dalyvauja Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų, Mokymo ir doktrinų valdybos, Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos atstovai. Suomijos kariuomenė jiems pristatė savo šalies karių bei rezervistų šaukimo bei karinio rengimo sistemas. Specialistai taip pat analizavo jau įvykusius bei planuojamus šaukimo bei karinio rengimo pokyčius, apsikeitė patirtimi bei gerosios praktikos pavyzdžiais, kurie gali būti naudingi komplektuojant abiejų šalių karinius vienetus.

Lietuvai itin aktuali ilgametė Suomijos kariuomenės hibridinė karinio šaukimo ir rengimo sistema, kurioje suderinti profesinės karo tarnybos, šauktinių rengimo bei rezervo karių integravimo procesai. Suomijos kariuomenėje yra tarnavę virš 65 proc. visų tarnybai tinkančių šalies piliečių, o tai rodo didelį šalies parengtumą – daugiau nei pusė piliečių žinotų kaip saugoti save ir artimuosius bei galėtų atlikti pareigą tėvynei.

Lietuvos kariuomenės atstovai taip pat pristatė Suomijos kolegoms aktualią patirtį – pasiruošimo ir integravimosi į NATO karinį aljansą procesus.

Gynybos Štabo informacija ir nuotraukos.