Pradžia ŠAUKTINIAMS

Lietuvos kariuomenė naujus mokslo metus pasitiko kartu su moksleiviais

Lietuvos kariuomenė naujus mokslo metus pasitiko kartu su moksleiviais

Šįryt Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos kariai pasveikino šalies mokytojus, moksleivius ir jų tėvelius su Mokslo ir žinių diena bei pakvietė naujus mokslo metus pasitikti su patriotine dvasia. Šia proga vaikams ir jaunimui dovanoti šviesą atspindintys atšvaitai – saugumo ir atsakomybės simbolis.

„Tik tas, kuris yra atsakingas, moka apsaugoti save, ateityje apsaugos ir kitus – savo šeimą, artimuosius, draugus, pažįstamus ir nepažįstamus, Tėvynę. Švęsdami kartu šią ypatingą dieną, būdami su jaunaisiais mūsų šalies piliečiais, norime sustiprinti kartų ryšį ir bendrystę“, – teigia Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos direktorius Arūnas Balčiūnas.

Surengta simbolinė akcija nuvilnijo per daugiau nei pusę Lietuvos – ne tik penkiuose didžiuosiuose šalies miestuose, bet ir daugelyje mažesnių – Biržuose, Rokiškyje, Raseiniuose, Kėdainiuose, Jurbarke, Telšiuose, Mažeikiuose, Marijampolėje, Varėnoje, Ukmergėje, Tauragėje, Šilutėje, Plungėje ir kt. Šią dieną nemaža dalis mokyklų kvietė karius apsilankyti ir jų organizuojamuose renginiuose, kuriuose daug dėmesio skirta patriotinei tematikai.

Pasak A. Balčiūno, kariai ir ankstesniais metais dalyvavo mokslo metų pradžios šventėje, tačiau taip sutelktai ir vieningai Rugsėjo 1-oji minima pirmą kartą. „Tikimasi, kad ši šventė taps gražia mūsų tradicija, kuri – kaip ir patriotiškumo jausmas – augs, didės ir apims dar daugiau miestų, visą Lietuvą“, – teigia jis.

Kartu pasitikę naujus mokslo metus, Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos kariai jau nuo rugsėjo lankys daugelį šalies mokyklų ir kitų švietimo įstaigų, kurių bendruomenėms pristatys šalies ginkluotąsias pajėgas. Šių susitikimų metu bus galima susipažinti su Lietuvos kariuomenės istorija, modernia ginkluote ir įvairiais tarnybos būdais, išbandyti įdomias sporto rungtis, suprasti tarnybos naudą, pajusti pripažinimą, garbę bei pasididžiavimą.