Pradžia ŠAUKTINIAMS

Lietuvos kariuomenė stiprėja: keturis karinius vienetus papildė per 750 būsimųjų karių

Lietuvos kariuomenė stiprėja: keturis karinius vienetus papildė per 750 būsimųjų karių

Susidomėjimas ir iššūkiai, galimybė įgyti karybos žinių, praktikos ir atlikti pilietinę pareigą. Su tokiomis nuotaikomis šiandien, 2023 m. gegužės 29 d., net į kelis karinius vienetus atlikti karo tarnybos Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba (KPKT) išlydėjo daugiau kaip 750 jaunuolių.

Būsimi kariai tarnaus Sausumos pajėgų Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos batalione Kaune, Pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo pėstininkų batalione Ruklos miestelyje, Lietuvos Didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus Pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų batalione Tauragėje ir Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalione Radviliškyje.

„Tai vienas didžiausių Lietuvos kariuomenės pastiprinimų šiais metais. Linkėdami būsimiems kariams sėkmės, tikimės, kad jie greitai pripras prie naujo gyvenimo etapo ritmo, taps neatsiejama didelės bendruomenės dalimi ir savo pavyzdžiu įkvėps bendraamžius“, – išlydint jaunuolius, pabrėžė KPKT direktorius Arūnas Balčiūnas.

Daugelis šiandien į tarnybą stojusių jaunuolių neslėpė jaudulio ir tikino, kad juos suvienijo gana panašūs lūkesčiai. Sausumos pajėgų Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos batalioną Kaune tarnybai pasirinkęs vilnietis Džiugas teigė neabejojantis savo pasirinkimu, yra susidomėjęs tarnyba ir jos metu tikisi įgyti karybos žinių bei lavinti įgūdžius. Kartu su juo į šį karinį vienetą išvykęs Danielius tikino, kad jo lūkesčiai – panašūs, nors iki šiol nebuvo susidūręs su karyba ir neįsivaizduoja, ko mokosi kariai.

Vilniečiai savanoriai Arnoldas ir Tomas, pasirinkę Algirdo batalioną, pasakojo iššūkių nebijantys ir yra nusiteikę juos įveikti. Arnoldas neslėpė, kad psichologiškai jam bus sunkiausia priprasti prie naujo gyvenimo ritmo, tačiau jei pavyks, – galvos ir apie tolimesnį profesinį kelią Lietuvos kariuomenėje. Užsienyje dirbęs ir parvykęs į Lietuvą atlikti konstitucinės pareigos Tomas jau yra apsiginklavęs kantrybe, tačiau neabejoja, kad tarnyboje bus įdomu susipažinti su modernia ginkluote, ir tikisi iššauti iš dževelin’o (vidutinio nuotolio prieštankinė raketų paleidimo sistema „Javelin“ – aut.).

Iš Švenčionėlių kilęs ir aukštąjį neuniversitetinį išsilavinimą turintis Karolis, pašauktas atlikti NPPKT, vyksta į Radviliškyje dislokuotą Margirio batalioną.

„Tikiuosi išmokti pagrindų, susijusių su karyba; šaudyti, tvarkyti ginklą, sportuoti, taip pat ir disciplinos. Įdomiausia tarnyboje, manyčiau, man bus šaudymas bei įvairios pratybos. Norėčiau išbandyti karinį transportą, nes turiu įgijęs teises vairuoti įvairių kategorijų transporto priemones“, – taip save realizuoti Lietuvos kariuomenėje planuoja Karolis.

Iš šiandien tarnybą pradėjusių apie 90 proc. šį kelią pasirinko savo noru, tai yra nepatekę į šaukiamųjų sąrašus išreiškė norą atlikti pareigą Tėvynei, ir patekę į šaukiamųjų sąrašus , bet išreiškę norą atlikti karo tarnybą pirmumo tvarka.

Pradėjusieji karo tarnybą mokysis atlikti įvairias funkcijas Lietuvos kariuomenėje: priklausomai nuo padalinio specifikos jie taps pėstininkais, artileristais, minosvaidininkais, inžinieriais, ryšininkais bei paramos vienetų kariais.

Pirmuosius tris mėnesius jie dalyvaus baziniuose kario kursuose, kurių metu įgis taktikos, inžinerijos, topografijos, rikiuotės, pirmosios medicinos pagalbos žinių, išmoks naudotis ginklais bei lavins kitus kariui reikalingus įgūdžius. Vėliau šauktiniai bus skirstomi pagal specialybes ir treniruosis veikti padalinio sudėtyje. Po tarnybos kariai galės pretenduoti į profesinę karo tarnybą arba bus įtraukti į Lietuvos kariuomenės personalo rezervą ir periodiškai kviečiami atnaujinti karinius įgūdžius.

Nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba – būdas įgyti pagrindinį karinį parengtumą ir tokiu būdu atlikti konstitucinę pareigą pasirengti ginklu ginti Tėvynę, taip pat siekti karjeros Lietuvos kariuomenėje.

Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba – Lietuvos kariuomenės padalinys, kurio pagrindinės užduotys yra administruoti karo prievolę bei pritraukti, atrinkti ir pašaukti personalą privalomajai karo tarnybai ar alternatyviajai krašto apsaugos tarnybai Lietuvos kariuomenėje.

KPKT informacija.
KPKT, Margirio, Inžinerijos ir Kęstučio batalionų nuotraukos.