Pradžia ŠAUKTINIAMS

Lietuvos kariuomenėje tarnyba pradeda daugiau kaip 650 jaunuolių

Lietuvos kariuomenėje tarnyba pradeda daugiau kaip 650 jaunuolių

Šiandien, 2020 m. rugpjūčio 3 d. Kęstučio motorizuotame pėstininkų batalione, Karinėse jūrų pajėgose, Gen. Romualdo Giedraičio artilerijos batalione ir Gedimino štabo batalione nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT) pradeda virš 650 karių.

Apie 260 jaunuolių tarnybą pasirinko savo noru, o daugiau nei 350 į šaukiamųjų sąrašą patekę jaunuoliai išreiškė pirmumo teisę ir tik apie 40 jaunuolių tarnybą pradėjo privaloma tvarka. Daugiausiai jaunuolių tarnybą atliks Kęstučio MPB, jų daugiau nei 450. Tarp visų tarnybą pradedančių karių net 21 mergina, 18 merginų tarnybą atliks Kęstučio MPB, o likusios 3 merginos Giedraičio AB. Šiemet į tarnybą dar planuojama pašaukti apie 2480 jaunuolių, kurie bus paskirstyti į 15 dalinių.

Pirmuosius tarnybos mėnesius kariai įveiks bazinį kario kursą, kurių metu bus supažindinti su taktikos, inžinerijos, topografijos, rikiuotės, medicinos principais, taip pat ginklais bei daugeliu kitų kariuomenės aspektų, kuriuos vėliau gilins jau padalinio sudėtyje. Po tarnybos kariai galės pretenduoti į profesinę karo tarnybą, o to nepadarę bus įtraukti į Lietuvos kariuomenės parengtąjį rezervą.

Nuotr. aut. vyr. srž. sp. Ieva Budzeikaitė