Pradžia ŠAUKTINIAMS

Lietuvos kariuomenėje tarnybą pradėjo per 700 karių

Lietuvos kariuomenėje tarnybą pradėjo per 700 karių

Šių metų spalio 10 d. per septynis šimtus nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių pradėjo tarnybą Lietuvos kariuomenėje.

Rukloje dislokuotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vaidoto motorizuotasis pėstininkų batalionas atlikti pradinę karo tarnybą priėmė 451 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karį. Juos pasitikęs bataliono vadas plk. ltn. Eugenijus Lastauskas kalbėjo „Šiandien jums yra ypatinga diena, kurios nepamiršite visą likusį savo gyvenimą. Labai džiaugiuosi, kad jūs greitai tapsite Lietuvos kariais. Nuo šiandien jūs esate išskirtiniai žmonės visų kitų valstybės žmonių akivaizdoje. Jūs saugosite savo Valstybę, Lietuvos žmones ir tai yra išskirtinis pasiaukojimas. Tuo pačiu džiugu ir tai kad Jūs atėjote į mūsų Vilkų šeimą ir nuo šiandien jūsų sėkmė ir jūsų sveikata mums rūpi labiau nei mūsų pačių.“

Karaliaus Mindaugo Husarų bataliono Panevėžyje vadas plk. ltn. Rolandas Putnikas pasveikino 285 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karius linkėdamas jiems kasdien tobulėti, pasitikėti savimi, savo tarnybos draugais ir per ateinančius 9 mėnesius tapti Tėvynės gynėjais ir geresniais žmonėmis.

Viso nuo šių metų šaukimo pradžios Lietuvos kariuomenėje tarnybą pradėjo beveik du tūkstančiai karių. Iki metų pabaigos yra planuojama pašaukti 3800 karių.

Karo prievolininkų tarnybos trukmė yra 9 mėnesiai. Atlikus nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą kariai gali pretenduoti į profesinę karo tarnybą. Visi asmenys, kurie nepretenduos, bus įtraukti į Lietuvos kariuomenės parengtąjį rezervą.

Lietuvos kariuomenė ir toliau kviečia vaikinus ir merginas savo noru prisijungti prie nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atliekančių karo prievolininkų. Sausį paskelbus karo prievolininkų sąrašus, į jį nepatekę vaikinai ir merginos nuo 18 iki 38 metų, ir toliau gali teikti prašymus savo noru atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą. Jie įgyja teisę pasirinkti norimą tarnybos vietą, tarnybos pradžios datą ir gauti 30 proc. didesnes kaupiamąsias išmokas, t. y. priklausomai nuo tarnyboje pasiektų rezultatų, galės sukaupti daugiau nei 3000 eurų. Pirmumo prašymus gali teikti ir patekusieji į šaukiamųjų sąrašus. Į jų pageidaujamas tarnybos vietas bus stengiamasi atsižvelgti, o kaupiamosios išmokos jiems bus didesnės 15 procentų.

Visų regioninių karo prievolės ir komplektavimo skyrių ir poskyrių kontaktus galima rasti interneto svetainėje: www.karys.lt. Taip pat visą informaciją apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje galite gauti paskambinę nemokama konsultavimo linija 8 800 12340.

Vaidoto bataliono ir Husarų bataliono nuotr.