Pradžia ŠAUKTINIAMS

Lietuvos kariuomenės daliniuose tarnybą pradeda pirmieji 2018 m. šauktiniai

 Šiandien išvyksta 153 pirmieji 2018 m. nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atliksiantys jaunuoliai. Karo prievolininkai devynių mėnesių tarnybą atliks Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro Operacinės aplinkos kuopoje Pabradėje. 

Šiuo metu savo noru atlikti tarnybą jau pareiškė virš 900 jaunuolių, iš jų –60 merginos, o iš patekusiųjų į sąrašus karo prievolininkų virš 2000 yra pateikę prašymus atlikti tarnybą pirmumo tvarka. Šiais metais nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atlikti bus pašaukti 3 864 karo prievolininkai.

„Džiugina šauktinių motyvacija ir ryžtingas nusiteikimas savo noru atlikti tarnybą. Dalis karo prievolininkų neslepia, kad apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje sužino iš tarnavusių draugų ar giminaičių, kurie paskatino papildyti šauktinių gretas ir atlikti pareigą tėvynei. Taip pat maloniai nustebino ir gerokai padidėjęs prašymų atlikti tarnybą pirmumo tvarka skaičius iš šauktinių, patekusių į šaukiamųjų sąrašus“, – sakė Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos viršininkas Arūnas Balčiūnas.

Sekantys 175 šauktiniai tarnybą pradės 2018 m. balandžio mėnesį Karinėse jūrų bei oro pajėgose ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione, o rugpjūčio mėnesį tarnybą pradės 695 kariai – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotajame pėstininkų ir Juozo Vitkaus inžinerijos batalionuose. Paskutinieji išvykimai į tarnybos vietas šiais metais įvyks rugsėjo, spalio ir gruodžio mėnesiais. Tuomet pradės tarnauti didžioji dalis 2018 m. šauktinių – net 2841 karys įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose. Didžioji dalis šauktinių – visus tarnybos mėnesius tarnaus priskirtame kariuomenės dalinyje, o likę – devynių mėnesių tarnybą pradės Mokomajame pulke Rukloje, kur tarnaus 2 mėnesius, o kitus 7 mėnesius tarnybą tęs priskirtame dalinyje.

Šaukimo nurodymai karo prievolininkams paštu nebėra siunčiami – informaciją, kada ir kaip atlikti procedūras karo prievolininkai randa karo prievolininkų sąraše internete https://sauktiniai.kam.lt arba www.karys.lt.

Karo prievolės komplektavimo tarnyba primena, kad sausio pradžioje paskelbus karo prievolininkų sąrašus, į jį nepatekę vaikinai, taip pat ir merginos nuo 18 iki 38 metų ir toliau gali teikti prašymus savo noru atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą. Jie galės pasirinkti norimą tarnybos vietą, tarnybos pradžios datą ir gauti 30 proc. didesnes kaupiamąsias išmokas., t.y. tarnybos metu galės sukaupti daugiau nei 3000 eurų. Pirmumo prašymus gali teikti ir patekusieji į šaukiamųjų sąrašus. Į jų pageidaujamas tarnybos vietas bus stengiamasi atsižvelgti, o kaupiamosios išmokos jiems bus didesnės 15 procentų, o labai gerai įvertinus tarnybą išmokos suma siekia per 2800 eurų.

Karo prievolininkų patogumui, regioniniai karo prievolės ir komplektavimo skyriai ir poskyriai dirba pirmadieniais – ketvirtadieniais nuo 08.00 iki 19.00 val., o penktadieniais – nuo 08.00 iki 17.45 valandos. Šiais metais duris atvėrė naujas Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos poskyris Raseiniuose. Artimiausiu metu planuojama atidaryti naujus poskyrius Šilutėje, Rokiškyje ir Mažeikiuose. Visų regioninių karo prievolės ir komplektavimo skyrių ir poskyrių kontaktus galima rasti interneto svetainėje: http://www.karys.lt/kontaktai.html

Taip pat visą informaciją apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje galite gauti paskambinę nemokama konsultavimo linija 8 800 12340.

Nuotrauka KPKT archyvo