Pradžia ŠAUKTINIAMS

Lietuvos kariuomenės gretas papildė virš 750 NPPKT karių

Lietuvos kariuomenės gretas papildė virš 750 NPPKT karių

Šiandien, 2021 m. spalio 4 d. nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT) pradeda daugiau kaip 750 karių. Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Lietuvoje ir siekiant užtikrinti karo prievolininkų saugumą, vykdant išvykimą į paskirtus dalinius, buvo laikomasi visų su COVID-19 prevencija susijusių reikalavimų.


Apie 140 būsimųjų karių papildys Gen. Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centrą, 402 karo prievolininkų atvyksta į Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotą pėstininkų batalioną, 32 kariai tarnybą pradeda Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje ir 182 kariai tarnybą pradės Oro gynybos batalione.


Pradėję tarnybą daliniuose jaunieji kariai įveiks bazinį kario kursą, kurio metu bus supažindinti su taktikos, inžinerijos, topografijos, rikiuotės, medicinos principais, taip pat ginklais bei daugeliu kitų kariuomenės aspektų, kuriuos vėliau gilins jau padalinio sudėtyje. Taip pat jaunuoliai susipažins su savo padalinių veikla bei specifine technika. Po tarnybos jaunuoliai galės pretenduoti į profesinę karo tarnybą arba tapti Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariais, o to nepadarę bus įtraukti į Lietuvos kariuomenės aktyvųjį rezervą.


Šiemet dar planuojama pašaukti virš 600 karių, kurie tarnybą pradės lapkričio 3 ir 29 dienomis DK Birutės ulonų, Karaliaus Mindaugo husarų, Gen. Romualdo Giedraičio artilerijos ir LDK Gedimino štabo batalionuose.