Pradžia ŠAUKTINIAMS

Lietuvos karo akademija kviečia abiturientus

Lietuvos karo akademija kviečia abiturientus

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija susilaukia vis didesnio abiturientų, besidominčių karininkų profesija, dėmesio. Pastaraisiais metais padidėjus stojančiųjų į Karo akademijoje skaičiui, laisvų studijų vietų sparčiai mažėja.
„Karininko profesija – tai atsakomybė savo šaliai ir jos žmonėms, pareiga ginti Tėvynę, užtikrinti jos saugumą ir nepriklausomybę. Džiugu matyti, kad jaunuoliai tai vertina, – sako Akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius apibūdindamas tai, ko siekia stojantys į Karo akademiją. – Pilietiškumo ir patriotizmo ugdymas prasideda jau šeimoje, taip pat vyksta mokyklose, jaunimo organizacijose. Norime, kad jis tęstųsi ir toliau. Karo akademijoje tai – neatsiejama karinio rengimo ir universitetinių studijų dalis.“
Jaunuoliai dažnai patys į tai atkreipia dėmesį arba savo veiklą pristato jau motyvacinio pokalbio metu. Lietuvos šaulių sąjungos nariams, atlikusiems Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, baigusiems Bazinius karinius mokymus, Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus abiturientams, dalyvavusiems jaunimo savanoriškoje veikloje pridedama papildomai balų.
Pirmasis žingsnis stojant į Karo akademiją – motyvacinis pokalbis. Pastaraisiais metais jis vyksta nuotoliniu būdu. Tačiau tai neturėjo neigiamos įtakos stojančiųjų skaičiui.
Šiais metais registracija į pokalbį tapo greitesnė ir paprastesnė – abiturientai gali registruotis tiesiogiai internetu, apsilankę Akademijos internetinėje svetainėje www.lka.lt/nuolatines-bakalauro-studijos.
Motyvacinis pokalbis yra skirtas įvertinti kandidato norą ir pasiryžimą tapti Karo akademijos kariūnu, o vėliau – karininku. Vertinimo komisija nuotoliniu būdu užduoda klausimus paskelbtomis temomis, į kuriuos jis turi atsakyti. Pokalbio metu vertinami pasirinkimo motyvai, turimos žinios apie krašto apsaugos sistemą, asmeninės savybės ir karjeros lūkesčiai.
Po pokalbio gavęs teigiamą atsakymą kandidatas gali dalyvauti kitame stojimo etape – pasitikrinti sveikatą Karinėje medicinos ekspertizės komisijoje, o paskui pateikti Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijai bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) prašymą (www.lamabpo.lt) studijuoti Lietuvos karo akademijoje ir joje pasirašyti studijų sutartį.
Norintys įstoti į Lietuvos karo akademiją ir joje baigę studijas tapti karininkais kviečiami dalyvauti atrankoje.

Daugiau informacijos apie stojimą ir atranką:
Tel. +370 682 31072
El. p. [email protected]

Eimanto Genio nuotraukos