Pradžia ŠAUKTINIAMS

Lietuvos karo akademija studijas pristatė aukštųjų mokyklų mugėje

 Sausio 18 d. Kaune vyko mokslo sklaidos renginys „Aukštųjų mokyklų mugė 2017“, kuriame 37 Lietuvos aukštosios mokyklos moksleiviams pristatė savo studijų programas ir naujoves, kitais mokslo metais laukiančias būsimų studentų.

Nemažai dėmesio mugėje sulaukė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos stendas. Gausus lankytojų būrys domėjosi, kokiomis sąlygomis Akademijoje įgyjamas aukštasis išsilavinimas ir kokios yra ateities perspektyvos po studijų Lietuvos kariuomenėje.

Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos verbuotojai lankytojams pristatė tarnybos Lietuvos kariuomenėje būdus, kvietė rinktis studijas Lietuvos karo akademijoje. Aukštųjų mokyklų studentams ir absolventams pasakojo apie galimybes studijuojant kartu mokytis ir Jaunesniųjų karininkų vadų mokymuose.

Karininkai lankytojams pasakojo apie jau įgytą patirtį šioje universitetinėje aukštojoje mokykloje, iš arčiau supažindino su karininko profesija. Žinių apie studijas Akademijoje suteikė ir čia studijuojantys kariūnai, kurie pasidalijo savo patirtimi ir įspūdžiais iš kasdienio Akademijos gyvenimo.

Lankytojams buvo pristatytos socialinių mokslų srities bakalauro studijų programos, kurias jaunuoliai galės rinktis 2017–2018 mokslo metais stodami į Karo akademiją: Tarptautinių santykių, Moderniųjų gynybos technologijų vadybos ir Nacionalinio saugumo ir gynybos. Planuojama, kad asmenys, priimti į Akademiją studijuoti Moderniųjų gynybos technologijų vadybą ir pareiškę norą tapti Karinių oro pajėgų (KOP) ar Karinių jūrų pajėgų (KJP) karininkais, bus siunčiami studijuoti į kitas Lietuvos aukštąsias mokyklas – VGTU Antano Gustaičio aviacijos institutą (KOP studijos) ar Lietuvos aukštąją jūreivystės mokyklą (KJP studijos). Savo techniką mugėje demonstravo LK Specialiųjų operacijų pajėgų kariai.

Vasario 2–4 dienomis Lietuvos parodų ir konferencijų centre „Litexpo“ (Vilniuje) vyks tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2017“, kurioje taip pat dalyvaus Lietuvos karo akademija ir parodos lankytojams pristatys naujausią informaciją apie studijas šioje aukštojoje mokykloje.

K. Dijoko nuotraukos